Transport koncentratu do Rosji zatrzymany na A2

Inspektorzy transportu z Wielkopolski zatrzymali przewoźnika z Łotwy, który transportował mrożony koncentrat pomarańczowy do Rosji. 

3 marca na odcinku autostrady A2 w Żdżarach został skontrolowany przez inspektorów z Konina zespół pojazdów przewoźnika z Łotwy. W ładowni znajdowało się 19.824 kg mrożonego koncentratu soku pomarańczowego z miąższem w metalowych beczkach. Transport jechał  z Belgii do Rosji.

W dokumencie przewozowym CMR zapisana była temperatura przewozu produktu jako minus 16 stopni Celsjusza. Kierowca  powinien okazać do kontroli ważne na dzień kontroli świadectwo ATP wymagane zgodnie z Umową o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych i o specjalnych środkach transportu przeznaczonych do tych przewozów lub wskazać na naczepie tabliczkę potwierdzającą badanie ATP. Kierowca jednak nie okazał do kontroli certyfikatu, a na naczepie brak było metalowej tabliczki potwierdzającej badanie. Za to naruszenie na przewoźnika nałożono kaucję w wysokości 3.000 zł.

źródło fot. i inf.: gov.pl

Powiązane artykuły

X