Budowanie spółek we współpracy z sadownikami oraz miliardowe inwestycje m.in. w zakłady na terenie województwa lubelskiego

Krajowa Grupa Spożywcza zaprezentowała strategie rozwoju spółki na najbliższe 12 lat. Zakłada ona miliardowe inwestycje m.in. w zakłady na terenie województwa lubelskiego oraz budowanie spółek we współpracy z sadownikami.

5 października br. w Zamościu odbyła się konferencja, podczas której Marek Zagórski - prezes zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A., przedstawił strategię funkcjonowania Spółki na najbliższe 12 lat. Zaprezentowana strategia zakłada miliardowe inwestycje m.in. w zakłady na terenie województwa lubelskiego oraz budowanie spółek we współpracy z sadownikami.

„Wartości są podstawą naszego działania. Partnerstwo i współpraca mają stanowić fundament naszego rozwoju. Widzimy siebie jako lidera, jako stabilny podmiot, który dostarcza najlepszych produktów. Wierzymy, że rozwój firmy jest pewny tylko dzięki gwarancji stabilnej współpracy z rolnikami” – powiedział prezes Zagórski.

Krajowa Grupa Spożywcza wyrosła z Polskiej Spółki Cukrowej. Spółka planuje rozwijać linie produkcyjne w cukrowniach w Werbkowicach i Krasnymstawie, budować nowe. młyny w ramach Zamojski Zakładów Zbożowych, stworzyć dla nich nowe centrum logistyczne i dokapitalizować fabrykę cukierków Pszczółka.

W ciągu 6 lat spółka chce zainwestować w swoje firmy 6 mld zł, co szósta złotówka zostanie wydana w Lubelskiem. Grupa Spożywcza jednocześnie chce przenosić model buraczany - czyli gwarancji ceny na rok przed zbiorem - na inne segmenty rynku.

Wkrótce ma też powstać spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polskie Owoce Jagodowe. Przejmie ona rolę skupów i pozwoli negocjować lepsza cenę z zakładami przetwórczymi. Polska Grupa Spożywcza jednocześnie dotuje sport i kulturę. Grupa chce do 2035 roku osiagnąć przychody na poziomie 30 mld złotych.

Źródło: Krajowa Grupa Spożywcza; TVP3 Lublin

Komentarze  

0 #3 Ekonom 2023-10-12 04:01
Cytuję Pele:
8 lat budujecie, a Morawiecki miliarderem.


Bo tu chodzi o to żeby budować a nie zbudować
Cytować
+1 #2 Pele 2023-10-11 04:54
8 lat budujecie, a Morawiecki miliarderem.
Cytować
+4 #1 Jarosław 2023-10-10 19:58
Wspieramy tylko swoich i nasz elektorat


Reszta niech pisze do Tuska
Cytować

Powiązane artykuły

X