Ceny truskawek na finiszu sezonu [14.06.2024]

Nie można powiedzieć, żeby tegoroczny sezon truskawkowy, pod względem cenowym, był dla producentów satysfakcjonujący, jednak koniec zaskakuje, truskawki sprzedają się na pniu i osiągają ceny z początku sezonu.

Jak wiadomo najwyższe ceny osiągają owoce, które pojawią się pierwsze na rynku, w przypadku truskawek są to owoce spod osłon, cena pierwszych truskawek z uprawy tunelowej osiągała 30 zł/kg, jednak każdy sezon rządzi się swoimi prawami, w tym roku przyspieszanie wegetacji doprowadziło do tego, że truskawki z upraw przyspieszonych pojawiły się na rynku równolegle z tymi z tuneli, stąd cena owoców została szybko zdołowana. Przebieg tegorocznej pogody spowodował też, że w tym roku sezon truskawkowy był niezwykle krótki, w zasadzie mówimy już o jego końcu.

Owoce się kończą, co jest impulsem do podniesienia cen, czego właśnie jesteśmy świadkami. Truskawki na rynkach hurtowych sprzedają się „na pniu”, niektórzy nie muszą nawet jechać na rynek, bo truskawki są odbierane prosto z gospodarstwa. Aktualnie truskawki sprzedawane są w cenie minimum 25 zł za łubiankę, owoce najlepszej jakości osiągają wyższe ceny – 30 zł, a nawet 35 zł za łubiankę.

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły

Truskawki wciąż w cenie 18.06.2024

Spadek cen truskawek 06.06.2024

Ceny truskawek na Giełdzie Goławin 16.05.2024

X