14-latek ukradł 2 tony jabłek
Za kradzież owoców z sadu jabłoniowego przed sądem dla nieletnich odpowie 14-letni mieszkaniec gminy Koprzywnica. Młodzieniec zerwał i ukradł blisko 2 tony owoców o łącznej wartości 2000 złotych.
W miniony poniedziałek tj. 16 września po godzinie 16 dyżurny sandomierskiej policji przyjął zgłoszenie o kradzieży jabłek z sadów owocowych na terenie gminy Koprzywnica. Przybyli na miejsce policjanci zastali właścicieli sadu, którzy oświadczyli, że zostało im skradzione około 2 ton owoców i szacują straty na kwotę 2000 złotych. Mundurowi zauważyli w sadzie worki napełnione jabłkami, wiadro, puste worki polipropylenowe i rower, którym najprawdopodobniej złodziej się przemieszczał.
Podczas rozmowy z właścicielami, policjanci spostrzegli w niedalekiej odległości młodego mężczyznę, który gdy zorientował się, że został zauważony podjął ucieczkę, ciągnąc ze sobą wózek, który w rezultacie porzucił. Okazało się, że na wózku znajdowały się puste worki, które planował napełnić skradzionymi jabłkami. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży jest 14-letni mieszkaniec gminy Koprzywnica.
Nie wykluczone, że kradł już wcześniej. Młodzieniec widywany był bowiem na pobliskim skupie owoców i warzyw już w sierpniu br., na którym sprzedawał owoce. Teraz młodzieniec za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem dla nieletnich, który może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.


Źródło: KPP w Sandomierzu
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Kulminacja fali upałów przed nami. Temperatury przekroczą 40°C
- Polskie jabłka w centrum rozmów handlowych z Egiptem
- Upały w tunelach: jak skutecznie chronić maliny i jeżyny przed stresem termicznym i utratą jędrności?
- Wzmożone kontrole importowanych czereśni. Rząd reaguje na sygnały o możliwych nieprawidłowościach
- Ochrona sadu przed upałami: monitoring, nawadnianie i biostymulacja
- Nadchodzi ekstremalny żar. Temperatury sięgną nawet 39°C!
- Mauzer przygniótł bawiące się dzieci. Dwóch 8-latków trafiło do szpitala


Komentarze
Pochwal jeszcze sadownika co maksymalnie wykorzystał swój teren i posadził prawie na drodze
Przy pryskniu będzie zawrotka na asfalcie i bedzie po poboczach,,które cię tak podniecają
Dlatego patologię trzeba tępić,a nie odwracać kota ogonem i udawać,że nic się nie stało.
Jeżeli by tak wszystkich pobłażliwie traktować to połowę obsadzonych trzeba by było wypuścić z więzienia
A posiory co robiły???
Wałki zamiast wałów i Powódź mamy
I jeszcze premie dostawali bo te pieniądze im się po prostu nalezaly
Może jeszcze medal mu wręczyć,i zachęcić innych do działania.
Gdyby chciał pracować to by się przyjął do zrywania i zarobił uczciwie
Taki młody i tak ciężko pracował
Reszta siedzi z nosem w telefonie a ten biedaczek całe noce zarobiony
Zuch