Sadownik oszukany przy sprzedaży czereśni – stracił blisko 6 tys. zł
Polecane

Sadownik oszukany przy sprzedaży czereśni – stracił blisko 6 tys. zł

Mieszkaniec gminy Łubnice został oszukany przy sprzedaży czereśni. Po zbiorze i przekazaniu owoców kupującemu nie otrzymał za nie zapłaty. Sadownik stracił blisko 6 000 złotych.

We wtorek do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zgłosił się 32-letni mieszkaniec gminy Łubnice, który zawiadomił o oszustwie. Z relacji mężczyzny wynikało, że kilka dni wcześniej udał się na pobliską giełdę, by zorientować się w cenach owoców. Tam spotkał mężczyznę, który wyraził chęć zakupu jego czereśni.

Tego samego dnia kontrahent przyjechał po owoce o wartości nieco ponad 3 400 złotych. Mężczyźni uzgodnili, że sprzedający otrzyma zapłatę następnego dnia, podczas kolejnej transakcji. Niestety, sadownik nie otrzymał należności.

Po dwóch dniach mieszkaniec gminy Łubnice ponownie udał się na giełdę, gdzie spotkał kupującego. Ten przekazał mu zaliczkę w wysokości 1 000 złotych. Tego samego dnia wieczorem kupujący po raz kolejny przyjechał do sadownika po kolejną partię czereśni, tym razem o wartości ponad 5 300 złotych. Historia się powtórzyła – sprzedawca znów nie otrzymał zapłaty.

W związku z tym po raz kolejny pojechał na giełdę, by spotkać się z kontrahentem. Podczas rozmowy kupujący przekazał mu 2 000 złotych i zapewnił o uregulowaniu pozostałej kwoty w ciągu kilku najbliższych dni. Niestety, mimo tych zapewnień, mieszkaniec gminy Łubnice nie otrzymał reszty pieniędzy.

Straty poniesione przez sadownika oszacowano na kwotę blisko 5 800 złotych.

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły