Promile i brak uprawnień. 16-latkowie ruszyli ciągnikiem dziadka na dyskotekę
Dwóch 16-latków postanowiło podjechać pod dyskotekę ciągnikiem rolniczym – bez uprawnień, za to z promilami. Pojazd zabrali bez zgody dziadka. Ich nocna eskapada zakończyła się interwencją policji. Teraz czeka ich wizyta w sądzie rodzinnym.
W nocy z 18 na 19 października, tuż przed północą, funkcjonariusze ruchu drogowego interweniowali w rejonie dyskoteki w miejscowości Laliny w powiecie garwolińskim. Zauważyli ciągnik rolniczy wykonujący niebezpieczne manewry.
Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział 16-latek, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów i był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. W kabinie ciągnika znajdował się drugi 16-latek – również nietrzeźwy. Jak ustalili policjanci, pojazd należał do dziadka kierowcy, a nastolatek zabrał go bez jego wiedzy i zgody.
Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności obaj nieletni zostali przekazani pod opiekę rodziców. Ich sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach ich nieodpowiedzialnego zachowania.
Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia – zarówno kierowcy, pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Spożywanie alkoholu przez osoby niepełnoletnie to nie tylko złamanie prawa, ale również poważne zagrożenie dla zdrowia, bezpieczeństwa i przyszłości młodego człowieka. Alkohol negatywnie wpływa na rozwijający się organizm, osłabia zdolność podejmowania racjonalnych decyzji oraz zwiększa ryzyko wypadków i konfliktów z prawem.
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Truskawki w fazie kwitnienia – komunikat Zbigniew Marek, 15.05.2026
- #5 Komunikat sadowniczy Zbigniew Marek, 15.05.2026
- Pierwsze objawy parcha jabłoni w sadach – aktualna sytuacja i zagrożenie infekcyjne
- Porzeczka czarna po przymrozkach: lustracja plantacji i prognoza plonu
- Burze, ulewy i grad nad Polską. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą w wielu regionach
- Truskawki: wysoka presja chorób grzybowych i bakteryjnych
- 300 mln zł strat i ważny wyrok. Pozew przeciw obrońcy rolników oddalony

