tsw-13-1Mimo że zmienił się organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa (TSW) – teraz jest nim Wydawnictwo Oikos – to zainicjowane 3 lata spotkanie branżowe okazało się atrakcyjne w ofercie programowej i wystawowej dla sadowników i warzywników także w tym roku. Potwierdzeniem tych słów była frekwencja i zainteresowanie producentów, którzy chętnie odwiedzali stoiska, dyskutując z przedstawicielami firm. Nic nie zastąpi bowiem bezpośredniego kontaktu z dystrybutorami i możliwości porównania cen i szczegółów różnorodnych ofert zgromadzonych pod jednym dachem… Ponad 100 wystawców miało do dyspozycji prawie 3000 mkw powierzchni wystawienniczej.

Zgromadzono między innymi ciągniki, opryskiwacze, platformy, kosiarki, rozdrabniacze gałęzi, rozrzutniki nawozów, podnośniki, ładowarki, wózki widłowe, samochody dostawcze, urządzenia chłodnicze, maszyny do sortowania i pakowania owoców, konstrukcje przeciwgradowe, biologiczne i chemiczne środki ochrony roślin oraz nowoczesne nawozy dolistne i doglebowe, nawozy ekologiczne i stymulatory wzrostu.

tsw-3Mocnym akcentem po wejściu na salę wystawienniczo-wykładową była nagroda (biały VW Golf Cabrio z bogatym wyposażeniem) w loterii Timac Agro przeznaczona dla producentów, którzy zakupią 40 l nawozów z algami (będzie trwać jeszcze dwa miesiące). Cenne nagrody losowali także zwiedzający podczas TSW. Po wypełnieniu kuponu i przy odrobinie szczęścia można było stać się posiadaczem sekatorów Friskars, Loewe, pilarek Husqvarna, nawozów i innych cennych nagród.

Uwagę przyciągały stoiska firm dystrybuujących owoce (Fresh Farm Poland, Service2Fruit). W odrębnej hali zgromadzono maszyny i urządzenia firm zagranicznych (Kubota, Avant, Kuhn, Linde i inne oraz polskich marek (MCMS, Królik, Wiadrowski).

Wcale nie mniej ważnym, a dla wielu najważniejszym elementem TSW, były wykłady. Dotyczyły one nowości (Bi-Baum, DCA), zagadnień produkcyjnych (ochrona sadów, prognozowanie, sygnalizacja) i technicznych (nowe rozwiązania w ciągnikach, mechaniczne cięcie drzew i przerzedzanie zawiązków – zapraszamy do obejrzenia filmu w zakładce Filmy sadownicze). Ważnym problemem jest też siła robocza w gospodarstwach, czemu poświęcił swój wykład poseł Mirosław Maliszewski (ZSRP), przedstawiając istniejące uwarunkowania i projekt zmian (zapis filmowy).

W tej chwili trudno już wyobrazić sobie, że tej imprezy mogło nie być…

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z galerii zdjęciowych!

tsw-13-2tsw-4

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection