Chociaż pogoda nie sprzyja, zbiory ruszyły pełną parą. Ceny, jak na razie, są na wysokim poziomie i zadowalają producentów. Mimo że wielu zapowiadało początkowo, że towar będzie przechowywać do wiosny, teraz decyduje się na sprzedaż. Nic dziwnego, Galę Royal 65 + można podać na rynek za 2,40 zł/kg, a Galę Must za 1,90 zł/kg.

Pozostałe odmiany również w dobrej cenie. Za Szampiona +70 pośrednicy oferują 1,80 zł/kg, Cortlanda – 1,70 zł/kg, Red Jonaprincea  1,80 zł/kg. Na rynkach hurtowych ceny jeszcze wyższe.  Stawka 2,00 zł/kg to minimum. Za większość dostępnych odmian można otrzymać od 2,20 – 2,50 zł/kg.

Zaskakuje również cena jabłek na obieranie. Chociaż większość firm proponuje 1,00 – 1,10, zdarzają się transakcje za o wiele wyższe kwoty. Towaru jest mało, tym bardziej na obieranie. Jeślijabłka są potrzebne, skusić mogą tylko ceny. Chociażby i 1,50 zł/kg. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jedna z firm przetwórczych proponuje nawet 1,70 zł/kg(!).

Także przemysł nadal na wysokim poziomie. Na skupie MD-Macierzyński, suchy – na stałym poziomie 90 groszy, mokry drożeje – już 85 groszy.

Czy ceny utrzymają się

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin