Czy grupa producentów Roja będzie miała szansę wyjść z długów?
Grupa Producentów Owoców Roja złożyła 25 września br. wniosek do Sądu Rejonowego w Piotrkowie Tryb. o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego. Dla PulsuBiznesu wypowiada się Roman Jagieliński, prezes spółki Roja, mówiąc, że otwarcie takowego postępowania umożliwiłoby „w miarę normalne” funkcjonowanie. Według prezesa, w ciągu dwóch lat grupa byłby w stanie znowu wypłynąć na powierzchnię. Wniosek ten został 30 października odrzucony przez Sąd.
Postępowania sanacyjne ma na celu uzdrowienie sytuacji przedsiębiorstwa w celu spłaty jego zobowiązań i przywrócenia do pełni życia gospodarczego. Niestety, odbywa się ono kosztem wierzycieli, którzy w okresie uzdrawiania tej sytuacji nie mają szansy odzyskania swoich długów.
Roja motywowała swój wniosek znalezieniem potencjalnego inwestora, który odbudowałby firmę, lecz egzekucja długów przeszkadza w inwestycji. We wniosku Roja podała, że jej długi wynoszą na dzień 25 września 24,5 mln złotych, jednak majątek i zdolności produkcyjne obecnej spółki przy kapitale nowego inwestora pozwolą poradzić sobie z tymi zobowiązaniami.
Postępowania sanacyjne sprawiłoby, że pieniądze z działalności firmy, które teraz trafiają do sądowego depozytu w celu ich zwrotu wierzycielom, trafiałyby jednak do firmy. Prezes spółki nie zdradza jednak szczegółów pomysłu jak w obecnej sytuacji rynkowej, spółka miałaby przynosić zyski.
Zdania wnioskodawców nie podzielił jednak Sąd w Piotrkowie i wydanym postanowieniu (nieprawomocne i podlegające weryfikacji) oddalił ich wniosek.
Władze spółki zapowiadają jednak dalszą walkę o otwarcie tego postępowania.
Źródło: PulsBiznesu
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
- Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
- Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
- Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Ochrona sadu przed upałami: monitoring, nawadnianie i biostymulacja
- Nadchodzi ekstremalny żar. Temperatury sięgną nawet 39°C!
- Mauzer przygniótł bawiące się dzieci. Dwóch 8-latków trafiło do szpitala
- Komunikat sadowniczy, Dariusz Ziarko, 24.06.2026
- Przed upałami: Jak chłodzić rośliny i stymulować fotosyntezę?
- Jędrne jabłka bez chorób przechowalniczych
- Afera z nawozami. Magazynierzy sprzedawali „na lewo”, strata ponad pół miliona złotych


Komentarze
ale spoko,NIEMIEC kupi....a my bedziemy parobkami u niego...tak po prostu mialo bycgdgna