Wielki Tydzień przyniósł podwyżki cen jabłek. W ciągu ostatnich kilku dni Idareda, dotychczas znacznie tańszego w porównaniu do innych odmian, można sprzedać w cenie od 1,90 do 2,00 zł/kg za rozmiar +70 mm.

Na rynku jest również duże zainteresowanie Jonagoldami, których zapasy kończą się już w Holandii i Belgii. Stawki za te grupę odmianową przekroczyły 2,00 zł/kg. Najdroższy jest Red Jonaprince, którego ceny sięgają 2,20 zł/kg, a czasem nawet więcej. Jeszcze drożej możemy sprzedać paskowane mutacje Gali – stawki nie schodzą tutaj poniżej 2,40zł/kg, Gala Must nieco taniej około 2,30 zł/kg, Golden Delicious 2,20 zł/kg,  podobnie Szampion. Najtańszy jest Golster – 1,70 zł/kg.

Bardzo dobrze wyglądają ceny jabłek na obieranie. Obecnie odmiany Ligol i Idared możemy sprzedać w cenie ok 1,30 – 1,40 zł/kg. Na wysokie stawki możemy liczyć w przyypadku Jonagoldów na obierke – nawet 1,80 zł/kg za odpowiedni rozmiar. To wynik deficytów na Zachodzie, gdzie ta grupa jest głównym surowcem w obieralniach. Brakuje również jabłek na koncentrat i soki, w tych przypadkach możemy uzyskać odpowiednio 0,90 i 1,05 zł/kg.