Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi do Sadownictwa zwróciło się w apelu do prezesów i zarządów grup producenckich oraz spółdzielni ogrodniczych.  Młodzi Sadownicy domagają się, aby podmioty te zaczęły spełniać funkcję, w myśl której powstały oraz by walczyły o jak najlepsze ceny owoców dla sadownika, a nie byli jednymi z pierwszych podmiotów na rynku, które te cenę obniżają.

– Nie podcinajcie gałęzi na której sami siedzicie. Opamiętajcie się. Bądźcie solidarni – czytamy w apelu. 

– Dziś, tj. 28 sierpnia, zaczęliśmy rozsyłać apele do prezesów i zarządów grup oraz spółdzielni. To kolejny krok na drodze walki o lepsze ceny dla sadowników. Na rynku pojawiły się pierwsze ceny jabłek deserowych i są one znacznie poniżej kosztów produkcji – wyjaśnia przewodniczący Inicjatywy Młodzi dla Sadownictwa, Mateusz Dąbrowski.

Treść apelu: 

Apel do Prezesów i Zarządu Grup Producenckich oraz Prezesów i Zarządów Spółdzielni Ogrodniczych

Domagamy się, aby grupy producenckie oraz spółdzielnie ogrodnicze zaczęły spełniać funkcję w myśl której powstały. Apelujemy do Prezesów oraz Zarządów Grup Producentów Owoców, a także do Prezesów i Zarządów Spółdzielni Ogrodniczych, by walczyli o jak najlepsze ceny owoców dla sadownika, a nie byli jednymi z pierwszych podmiotów na rynku, które te cenę obniżają. Nie podcinajcie gałęzi, na której sami siedzicie. Opamiętajcie się. Bądźcie solidarni. Zjednoczmy się i walczmy razem o lepsze jutro.

Inicjatywa Młodzi dla Sadownictwa

Ostatnie ogłoszenia