Wyniki doświadczeń z użyciem nawozów Timac Agro

17 września br. w Józefowie niedaleko Warszawy odbyło się podsumowujące sezon spotkanie detalicznych partnerów biznesowych firmy Timac Agro Polska. Podczas wydarzenia zaprezentowano znaną już sadownikom gamę nawozów do fertygacji KSC oraz nową linię nawozów do produkcji ekologicznej. Przedstawiono również wyniki doświadczeń upraw sadowniczych, jagodowych, a także warzywniczych w oparciu o produkty firmy.

Gamę produktów zarejestrowanych w uprawach ekologicznych przedstawił Thibaut Lambert, Junior product manager Timac Agro. Jak przypomniał, według danych Eurostatu na rok 2017, w Polsce jest 22 tys. gospodarstw zajmujących się produkcją ekologiczną, a ogólna powierzchnia, jaką zajmują to 586 tys. hektarów. Jest to 4 % ogółu polskich upraw (składają się na to zarówno gospodarstwa certyfikowane, jak i te w konwersji).  Owoce jagodowe, jabłonie, grusze, truskawki, śliwy oraz wiśnie zajmują łącznie 34 tys. hektarów. W uprawie ekologicznej nawożenie opiera się na nawozach organicznych, dodatkowo może być stosowane nawożenie mineralne, jednak w ograniczonym zakresie.

Jak zauważył Pan Thibaut, chociaż powierzchnia upraw ekologicznych jest wciąż niewielka, zainteresowanie takim typem produkcji rośnie, dlatego Timac Agro wychodzi naprzeciw tym potrzebom i przedstawia całą gamę produktów zarejestrowanych w uprawach ekologicznych. W skład linii wchodzą trzy nawozy granulowane z wysoką zawartością węglanu wapnia oraz dodatkowymi składnikami pokarmowymi, które mogą być stosowane w uprawach ekologicznych (Physio Natur PKS 41, Physio Mescal G18 oraz Physiomax 975). Są to również nawozy płynne: Fertileader Tonic, Fertileader Leos oraz Fertileader Gold zawierające mikroelementy oraz biostymulację oraz Ecovigor, który zwiera również 3 % azotu.

Jednym z punktów panelu konferencyjnego było również przedstawienie wyników doświadczeń upraw sadowniczych oraz jagodowych w oparciu o nawozy Timac Agro, którą przedstawił Mateusz Nowacki, główny specjalista ds. upraw sadowniczych Timac Agro Polska. Zapraszamy do wysłuchania:

 

 

Powiązane artykuły

Jak skutecznie chronić grusze? Artur Srokosz, BASF

Komunikat sadowniczy Hubert Konarski, 26.04.22

Czas na intensyfikację ochrony [Video]

Sadownicy polują

X