Letnie odmiany jabłek deserowych w cenie. W serwisach ogłoszeniowych przeważają oferty kupna jabłek, a stawki coraz wyższe.

Zbiór kolejnych odmian weryfikuje wcześniejsze dyskusje na temat rzeczywistych rozmiarów szkód wywołanych niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Widać to szczególnie w popycie i cenach za kolejne odmiany letnie.

Pośrednicy oferują w tej chwili za Paulareda 1,70 zł/kg za jabłka od 70 mm. W grupach producenckich można otrzymać 1,50 za owoce od 70 mm oraz 0,80 zł/kg przy rozmiarze 65 – 70 mm. Takie same stawki dotyczą również Delikatesa.

Również na Rynku Hurtowym Bronisze nie można narzekać na zbyt dużą podaż. Za grubego Paulareda ceny wahają się od 30 zł za skrzynkę. Drobniejsze około 25 zł za skrzynkę. Bardzo dobre ceny osiąga Antonówka – nawet 40 – 45 zł. Poszukiwany jest również Piros – również 30 zł.

 Grupy producenckie za ubiegłoroczne jabłka oferują przeważnie 1,00 zł/kg, co ciekawe, za wagę w skrzyni. Oferowane obecnie ceny za letnie odmiany jabłek mogą satysfakcjonować. Przepaść w stawkach widać szczególnie, gdy przypomnimy sobie wiosene ceny popularnych odmian na sortowanie. 50 - 70 groszy za kilogram plus koszty przechowywania dobitnie pokazują odmienny trend tego sezonu.

Przeczytaj także: Kontener na podwórko i gotówka od ręki – przemysł jak na razie cenny

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection