Ceny gruszek odmiany Konferencja na rynkach hurtowych nie są wysokie. Przy słabym popycie i jednoczesnym skupie tej odmiany przez grupy producenckie wielu sadowników zadaje sobie pytanie o celowość prób jej sprzedaży na rynkach hurtowych.

Obecnie za Konferencje w grubym sorcie można dostać od 40 do 55 zł za 20 kilogramową skrzynkę i należy dodać, że popyt jest bardzo mały. Wiele grup kupuje ten sort, czyli w przypadku gruszek od 60 mm po 2,00 zł/kg. Aby przywieść owoce na rynek hurtowy należy także wziąć pod uwagę dodatkowe koszty. Koszt pracy wymaganej do przygotowania owoców, paliwo i opłatę wjazdową.

Dopóki w sprzedaży na rynku hurtowym jest słodka i dojrzała Klapsa i Patten, Konferencja cieszy się bardzo nikłym zainteresowaniem. Przy (jak na razie) małym popycie na tę odmianę, wielu sadowników decyduje się na jej sprzedaż na sortowanie w pobliskich grupach. 40 zł za skrzynkę na miejscu, bez kosztów to według nich satysfakcjonująca stawka. Cena jaka skusiła by tę grupę sadowników do wyjazdu na rynek hurtowy to co najmniej 55 zł czyli 2,75 zł/kg.

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia