Zbiór jabłek to okres wzmożonej pracy, często w pośpiechu. Niestety, nieuwaga i zmęczenie mogą łatwo doprowadzić do nieszczęścia. Komenda Powiatowa Policji w Grójcu apeluje o rozwagę – w sobotę miał miejsce kolejny, tragiczny w skutkach wypadek. 

W sobotę, 5 października w miejscowości Trzylatków Duży doszło do tragicznego wydarzenia. Przed południem, około godziny dwunastej, służby zostały powiadomione o przygnieceniu 12-letniego chłopca przez wózek widłowy.

Jak wyjaśnia nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, kom. Agnieszka Wójcik, chłopiec samodzielnie obsługiwał wózek i w pewnej chwili stracił nad nim panowanie. Wózek przewrócił się i przygniótł dziecko. Niestety, wypadek okazał się tragiczny w skutkach.

To kolejne dramatyczne zdarzenie, które miało miejsce w ostatnich dniach.  W zeszłym tygodniu pod Warką miał miejsce inny wypadek. Dwoje dzieci jechało na dwukółce – ciągnikiem kierował członek rodziny. Droga była nierówna i w pewnej chwili jedno z dzieci, 5-letni chłopiec, spadł. Nie udało się go uratować...

Policja apeluje o ostrożność w czasie wykonywania prac w gospodarstwach. Wypadkowi najczęściej winne są pośpiech i nieuwaga. Niestety, w opisanych wyżej historiach brały udział dzieci. Ważne, aby unikać sytuacji, które mogą doprowadzić do tragedii.  

kom. Wójcik apeluje również o ostrożność podczas przejazdów wózkami sadowniczymi do sadów. Niestety, pracownicy bardzo często siadają na wózkach. A chwila nie uwagi może doprowadzić do tragedii.

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin