Zdjęcie: Dar Sad

 

Jutro 14 lutego, czyli popularne Walentynki. Nie brakuje sceptyków, którzy uważają, że jest to sztucznie wytworzone „święto” mające nieco nakręcić koniunkturę. Mimo to, tego dnia sklepy zapełniają się okazjonalnymi upominkami, które mają sprawić przyjemność bliskiej osobie. Są też drobiazgi związane ściśle z branżą sadowniczą – mowa o specjalnie przygotowanych jabłkach. Od kilku lat cieszą się dużym powodzeniem i są zdrowym podarunkiem dla drugiej połówki.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni z pewnością niejednokrotnie natknęliśmy się na zdjęcia jabłek z walentynkowymi napisami czy to na internetowych giełdach owoców czy rynkach hurtowych.

Co ciekawe, można zauważyć, że także w tą branżę wkrada się nowoczesność. Jeszcze niedawno sadownicy przeznaczali na ten cel kilka rzędów drzew. Tuż przed wybarwianiem się owoców przyklejano na nie specjalne naklejki w kształcie serca, z napisem „Kocham Cię”, bądź innymi. Następnie jabłko wybarwiało się, a pod naklejką pozostawało zielone, dając zamierzony efekt do sprzedaży na początku lutego.

Obecnie głównie spotyka się jabłka grawerowane. Popyt jest współmierny do ilości towaru na rynku. Dzięki temu cena jest stabilna i wynosi przeważnie około 2,00 zł za sztukę. Cena wydaje się adekwatna do pracy włożonej przez sadowników w stworzenie tak niszowego produktu i dostarczenie go na rynek w odpowiednim momencie.  

 

Najnowsze komentarze

Choroby i szkodniki

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection