TB Fruit będzie mrozić owoce na Ukrainie, zamiast w Polsce

 

Serwis East-News podał informację, że TB Fruit planuje uruchomić w bieżącym roku mroźnię dla owoców i warzyw w obwodzie lwowskim na Ukrainie. Do tej pory to polski oddział miał realizować te plany, jednak postanowiono przenieść produkcję na Ukrainę.

W ten sposób firma ma zapewnić Ukraińcom miejsca pracy i stworzyć warunki do rozwoju bazy surowcowej w kraju.

Owoce będą zamrażane technologią IQF (szybkie indywidualne mrożenie). Wydajność ma pozwolić na przerobienie 120 ton surowca dziennie. Zgodnie z założeniem produkty mrożone będą między innymi trafiać na półki ukraińskich supermarketów, co pozwoli wyprzeć zagranicznego producenta i obniżyć koszty produktu dla konsumenta końcowego.

Pojawia się odniesienie do Polski. „Dziś większość zamrożonych produktów na półkach ukraińskich supermarketów zajmują produkty polskich producentów, tutaj na Ukrainie kupują surowce, pakują wszystko w Polsce, a następnie konsumujemy importowane produkty z półek w sklepach krajowych. TB Fruit przełamuje ten trend i pozwala na rozwój ukraińskiej produkcji (…). W ten sposób zapewniamy pracę ukraińskiej wsi i skupiamy się na konsumpcji ukraińskich produktów ” skomentował Oleg Mochalyuk, dyrektor produkcji TB Fruit.

East Fruit podaje, że TB Fruit to lider rynku ukraińskiego i jednen z wiodących producentów koncentratu w Europie, trzeci co do wielkości producent pektyny jabłkowej na świecie. Grupa obejmuje 7 zakładów przetwórstwa owoców i warzyw (Ukraina, Polska, Mołdawia). W zależności od pory roku w TB Fruit pracuje 2,5–3,5 tys. osób. Firma należy do ukraińskiego biznesmena Tarasa Barszczowskiego.

 

Źródło: EastFruit

Komentarze  

+1 #5 obserwator 2020-02-21 20:24
EastFruit jak coś opublikuje, to po polskiej stronie granicy wszystkim podnosi się ciśnienie. I o to chodzi.
Cytować
+5 #4 jjj 2020-02-21 18:07
jeśli dobrze zrozumiałem to polskie mroznie kupują na ukrainie surowiec i mrożą w Polsce? tak? O czym ten TB mówi? o tym że chce wieś ukraińską wzmocnić? czy swoj biznes chce chronić? jedna wielka propaganda! prawda jest taka że ukrainska malina(+inne owoce i płody rolne) wjezdzaja do Polski są pakowane i sprzedawane dalej jako polskie i na tym traci polska gospodarska a nie ukriński chłop!!!!!
Cytować
+4 #3 Zenobiusz 2020-02-21 16:08
W białej to bambry mieszkają
Cytować
+2 #2 Maciek 2020-02-21 14:15
a furman zapłacił mi jeszcze wisi za Jablko z zeszłego sezonu około 380 tys. A ja chłopom zapłciłem i co biala rawska to republika bananowa ze prawo jest inne ? szukam innych zatorowiczów ?
Cytować
+15 #1 Guest 2020-02-21 08:06
Tb fruit niech zaplaci zalegle pieniadze skupom z tamtego roku....gdzie jest ustawa antyzatorowa?czemu uokik nic nie moze...
Cytować

Powiązane artykuły

Czy czeka nas parchowy rok?

Po co przechowywać jabłka po gradzie?

Niezdecydowani klienci

X