Po tym jak w Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego i rząd ogłosił, że granice Polski zostaną zamknięte, pojawiły się pytania plantatorów i producentów owoców, co z pracownikami zza wschodniej granicy, którzy stanowią większość wśród pracowników sezonowych w sektorze owoców.

„Cudzoziemcy, którzy mają pozwolenie na pracę, bądź prawo pobytu w Polsce, na zasadach podobnych jak Polacy, będą mogli powrócić do Polski” – powiedział premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji.

Oczywiście pozostaje kwestia 14-dniowej kwarantanny, którą osoby te będą musiały przejść po przekroczeniu granicy. Jak formalnie będzie wyglądać? Nie wiadomo.

Premier zdaje sobie sprawę z tego, że wprowadzone ograniczenia generują wiele problemów dla osób, które w tej chwili przebywają za granicą, a w jakiś sposób są związane z naszym krajem. Temat zamknięcia granic budzi szczególnie niepokój wśród plantatorów truskawek, którzy obawiają się o brak rąk do pracy przy tegorocznych zbiorach. Wielu z nich ma już umówione osoby. Pozostaje śledzić rozwój sytuacji.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection