W tym sezonie, jak informuje Agrobiznes, owoców powinno być więcej niż przed rokiem i to głównie za sprawą jabłek. Jak prognozują eksperci zbiory mogą wynieść  3,4 mln ton, tj. o 10 % więcej, niż w 2019 roku. Jednak do zbiorów jabłek musimy jeszcze trochę poczekać, na razie ruszył skup jabłek z tzw. przerywki, za które na dzień dzisiejszy skupy oferują cenę 35-38 gr.

Inna sytuacja jest z czarną porzeczką, której tegoroczne zbiory szacowane są tylko na 80 tys. ton, co sprawia, że są najniższe od 5 lat. Brak towaru na rynku powoduje podwyżkę ceny skupu, która obecnie kształtuje się na poziomie 2,50-2,70 zł/kg za owoce do mrożenia.

Niestety jeśli chodzi o porzeczkę czerwoną, nic się nie zmieniło zarówno popyt jak i stawki są niskie i niezadawalające producentów, wynoszą od 0,70-0,80 zł/kg.

Ruszył też skup letnich malin, jednak owoców dobrej jakości jest mało na rynku. Cena za owoce przeznaczone na eksport sięga 6,50 zł/kg, za owoce klasy I wynosi 5,60-5,80 zł/kg, a klasy II od 5,20 do 5,70 zł/kg.

Źródło: Agrobiznes,

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection