W dniu dzisiejszym firmę Fruit Family mającą swoją siedzibę w Sadkowie Szlacheckim odwiedził wiceminister rolnictwa Węgier Zsoltan Feldman wraz z Doradcą Ministra Rolnictwa Węgier Panem Istvanem Jancsó.

Ministrowie mieli okazję zapoznać się z działalnością firmy, zostali oprowadzeni po sortowni przez  Pana Waldemara Żółcika.

– Wiceminister rolnictwa Węgier był pod wrażeniem technologii zastosowanej w firmie w Sadkowie. Nie krył zdziwienia i zachwytu widząc jak prężnie działa firma.

Minister powiedział, że nie widział u siebie w kraju tak zaawansowanej firmy, która jest nastawiona na produkcje jabłek deserowych.

Wizyta była również okazją do wymiany doświadczeń związanych z funkcjonowaniem rynku rolno-spożywczego w Polsce i na Węgrzech .

Minister był ciekawy jakie odmiany jabłek dominują w polskiej produkcji. Na Węgrzech jak powiedział 20% stanowi Jonagold, 22% Idared, inne znaczące odmiany to: Braeburn i Crimson Crisp.

Minister rozmawiał z Panem Waldemarem Żółcikiem także o tym na jakie rynki firma eksportuje owoce, jak rosyjskie embargo odbiło się na polskim sadownictwie oraz o sytuacji z siłą roboczą.

 O sytuacji sadowników na Węgrzech można przeczytać w artykule : https://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/9011-wegry

DSC03908

 

DSC04007

 

 4FF

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection