W środę 30 września premier Mateusz Morawiecki zaprezentował kandydatów na nowych ministrów, którzy po powołaniu przez Prezydenta RP dołączą do składu Rady Ministrów.

Za sprawy związane z rolnictwem i leśnictwem odpowiadać będzie Grzegorz Puda, który zastąpi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Zmiana nie podoba się rolnikom, ponieważ nowo wybrany minister nie tylko głosował za przyjęciem tzw. „piątki dla zwierząt” – wywołującej duże kontrowersje nowelizacji ustawy dot. ochrony zwierząt, ale również był jej sprawozdawcą.

Grzegorz Puda urodził się w 1982 roku w Bielsku-Białej. Studia wyższe ukończył z tytułem magistra-inżyniera w Krakowie. Jest wykładowcą akademickim na jednej z bielskich uczelni. Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie pracował dla wiodących firm. W Polsce kilka lat pracował w jednej z największych instytucji finansowych w Europie. Zanim objął mandat posła jako menedżer pracował dla  jednej z bielskich spółek.

Doświadczenie samorządowe zdobył m.in. jako koordynator w starostwie powiatowym i Radny Rady Miejskiej Bielska-Białej. Mandat radnego wykonywał niemal przez trzy kadencje, do czasu wyborów do Sejmu w 2015 roku. Objął mandat posła Sejmu VIII kadencji. Przed objęciem stanowiska wiceministra był Wiceprzewodniczącym Komisji Infrastruktury. Jako poseł pełnił także funkcje Sekretarza Sejmu.

15 lipca 2019 r. powołany na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, które z dniem 15 listopada 2019 roku zostało przekształcone w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection