Zbiory jabłek w Indiach będą niższe o połowę
Stowarzyszenie Plantatorów Jabłek w Indiach i Sadownicy z Doliny Kaszmiru przewidują, że produkcja jabłek w Kaszmirze spadnie w tym sezonie o 50%. W ubiegłym roku liczba ta wyniosła 1,87 mln ton.
Oczekuje się, że produkcja jabłek w Indiach spadnie w tym roku prawie o połowę po tym, jak ulewne deszcze i powodzie zniszczyły owoce warte około 122 milionów dolarów w głównym regionie produkcyjnym, poinformowali urzędnicy i związki rolników.
Prawie wszystkie jabłka w Indiach, głównie spożywane w kraju, są uprawiane w górskich regionach Kaszmiru i Himachal Pradesh. Mniej niż 2% jabłek w kraju jest eksportowanych, głównie do Bangladeszu i Nepalu.
Według wstępnych szacunków w 2022 roku import jabłek do Indii przekroczył 400 tys. ton, co czyni z nich drugiego co do wielkości importera tych owoców na świecie. Drastycznie zmieniły się też kraje-dostawcy jabłek. Indie importują obecnie główne ilości jabłek z dwóch krajów: Iranu i Turcji. Również takie kraje jak Włochy, Chile, Nowa Zelandia i Polska dość znacząco zwiększyły dostawy jabłek do Indii.
źródło: theprint.com
Sadownicy polują
- Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
- Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
- Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Zabójczy wyścig cenowy
- Sadownicy podzieleni: jedni krytykują, drudzy chwalą nowe zasady wsparcia
- Polskie jabłka zdobywają Indonezję
- Wzrost produkcji borówek w UE zwalnia przez rosnące koszty i brak zasobów
- Pomoc tylko dla najbardziej poszkodowanych! 70% strat to granica decydująca o wsparciu
- Rolnicy wyjeżdżają na drogi. Dziś startuje ogólnokrajowy protest
- Rolnik zginął przygnieciony przez ciągnik


Komentarze
Wyślemy tam idareda
Jak za mało to i z grzybkiem pójdzie