Od 15 do 17 listopada Bolzano w Południowym Tyrolu stanie się stolicą jabłek z okazji 11. edycji międzynarodowych targów – Interpoma 2018. Jest to wydarzenie szczególne, ponieważ odbywa się co dwa lata i w całości poświęcone jest jabłkom.

W ciągu trzech dni w Fiera Bolzano zjawi się 20 tysięcy zwiedzających z całego świata, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami branżowymi. Jak na razie swoją obecność potwierdziło 460 firm z 20 krajów na całym świecie m.in.: Niemcy, Anglia, Włochy, Holandia, Polska, ale także Korea, Japonia i Stany Zjednoczone. Na powierzchni wystawienniczej rozciągającej się na 250 000 mkw. zwiedzający znajdą interesujące rozwiązania dla techniki uprawy, przechowywania, sortowania, pakowania oraz marketingu jabłek.

Interpomie towarzyszy również kongres „Jabłko na świecie”, będzie on miał miejsce w czwartek i piątek, 15 i 16 października. Podczas kongresu głos zabierze 25 światowej sławy ekspertów w dziedzinie jabłek. Tematy podzielono na dwa bloki. Czwartek poświęcony będzie trendom w Europie Wschodniej i Azji, a także trendom w innowacyjnych odmianach, genomowi jabłka oraz dzikim „lasom” jabłoniowym w Kazachstanie. W piątek będzie mówiło się o zrównoważonej produkcji (produkcja ekologiczna i zintegrowana) oraz wysokiej technice w przyszłej uprawie owoców „High-tech in tommorow fruits growing”. Podczas kongresu głos zabierze również przedstawiciel naszego kraju – Pan Adam Paradowski, prezes Wydawnictwa Plantpress, który opowie o Jabłkowym Gigancie – Polsce i rosyjskim embargo („The “Apple Giant” Poland and the Russian Embargo”). Szczegółowy program tutaj: https://www.fierabolzano.it/interpoma/la-mela-nel-mondo.htm

Interpoma wzbogaciła swój program o szereg wycieczek z przewodnikiem w celu zapoznania się z najbardziej zaawansowaną techniką produkcji jabłek w Południowym Tyrolu oraz najnowocześniejszych systemach sortowania. W sumie zaplanowano 9 wycieczek. Już dziś zapraszamy na szczegółową relację z wydarzenia. 

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia