Rockit® – mini jabłka na przekąskę

 

Rockit®, czyli małych rozmiarów jabłka „na przekąskę” są przykładem ciekawego pomysłu marketingowego na sprzedaż jabłek i wyróżnienie się na rynku. Małe jabłuszka są dobrym rozwiązaniem na przekąskę poza domem.  Do tej pory Rockit® pakowane były przede wszystkim w plastikowe tuby po kilka sztuk. Teraz w sprzedaży są inne formy opakowań – pudełka i rękawy z tektury, która nadają się do recyklingu.

Minijabłka Rockit® opisywane są jako wyśmienita, zdrowa przekąska w każdych okolicznościach. Słodkie i chrupiące, będą odpowiadały zarówno młodszym, jak i starszym konsumentom. Ze względu na niewielkie rozmiary (od 40 do 60 mm) można jeść je w zasadzie w całości – sprawdzą się w szkole, w pracy czy w podróży.

Od początku swojego istnienia na rynku, jabłkowa mini-przekąska sprzedawana jest w przezroczystych plastikowych tubach. Mają one za zadanie zachowywać owoce w czystości. Konsumenci mogą mieć pewność, że jabłka można zjeść w drodze bez konieczności mycia – opakowanie chroni przed odciskami palców i przenoszeniem się ewentualnych zarazków. Dzięki temu Rockit® stało się pewnego rodzaju alternatywą dla niezbyt zdrowych przekąsek, których pełno jest w sklepach i na stacjach benzynowych.

Z biegiem czasu, zaczęły pojawiać się opinie, że Rockit®  powinien zaproponować również bardziej przyjazną dla środowiska formę opakowania. W ubiegłym roku zapewniano, że trwają prace nad znalezieniem nowych sposobów pakowania jabłek. Testowano tekturową tubę, która w pełni nadaje się do recyklingu. Na targach Fruit Logistica 2019, które odbywały się w ubiegłym tygodniu w Berlinie, zaprezentowano dwie nowe formy – tekturowy rękaw, o którym mowa wyżej, a także tekturowe opakowanie pełne małych jabłuszek.

Przyjazne dla środowiska opakowania dla Rockit® to z pewnością odpowiedź na kroki zmierzające do zmniejszenia zużycia plastiku i tworzyw sztucznych. "Zakaz plastiku jednorazowego użycia przegłosowany przez Parlament Europejski, który ma zacząć obowiązywać od 2021 roku, a także tendencje proekologiczne mają swoje przełożenie również na ofertę prezentowaną przez wystawców na Fruit Logistica 2019 w Berlinie, którzy promują przyjazne dla środowiska opakowania biodegradowalne z tektury, także dla jabłek." Cały artykuł:  Opakowaniowe zmiany na Fruit LogisticaOpakowaniowe zmiany na Fruit Logistica

 

IMG 0406Rockit® w plastikowych tubach

 

IMG 7135Nowe, tekturowe "rękawy"

 

IMG 7109Tekturowe pudełka

 

IMG 7063Rockit i normalnej wielkości jabłko

 

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia