Niemcy zaprezentowali nową odmianę jabłek – Fräulein.  Poczciwy Jonagold od wielu lat wciąż nie ma następcy, a potrzebne są innowacje. Odpowiedzią ma być właśnie nowa odmiana. Niemieckie media podają nawet, że Fräulein będzie konkurentem osławionego Cosmic Crispa.

Podczas targów Fruit Logistica 2020 na niemieckim stoisku zaprezentowana została nowa marka jabłek o nazwie Fräulein, pod którą kryje się odmiana GS66.

Nazwa nadana odmianie w wolnym tłumaczeniu oznacza młodą damę. Natomiast hasło marketingowe brzmi „The German Apple Discovery”, czyli w tłumaczeniu odkrycie niemieckiego jabłka.

Na stronie poświęconej odmianie możemy dowiedzieć się, że Fräulein ma być prawdziwym odkryciem pod względem smaku  – z równowagą słodyczy i kwasowości. Odmiana została odkryta przez niemieckiego hodowcę Gerda Sundermeyera w Hildesheimer Börde. W sieci można znaleźć informację, że jedną z rodzicielskich odmian jest Honeycrisp.  Jabłka są chrupiące, długo utrzymują jędrność, ale odmiana nie jest łatwa w produkcji.

GS66 zaprezentowano w 2017 roku po kilkuletnich badaniach. Jak widać, odmiana została pozytywnie przyjęta. Niemieckie „odkrycie” azostanie wprowadzone na rynek jesienią 2020 r.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection