Na portalu East-Fruit ukazał się ciekawy wywiad z przedstawicielem ukraińskiego przedsiębiorstwa Ronawood, wyspecjalizowanego w produkcji drewnianych skrzyniopalet. Wynika z niego, że producenci skrzynek ze wschodu nie tylko nie odnotowują spadków popytu na swoje produkty, ale prognozują jeszcze większe zainteresowanie…

Sytuacja ukraińskich firm w dobie koronakryzysu nie wydaje się być lepsza niż polskich. Wiele przedsiębiorstw, którym z uwagi na wprowadzone obostrzenia zabroniono kontynuowania działalności, straciło rentowność i musiało zostać zlikwidowanych. Rzeczywistość gospodarcza jest naprawdę trudna, jednak nieliczni nie mają powodów do narzekań – zaliczają się do nich producenci skrzynioplalet.

Produkcja owoców i warzyw  jest sezonowa, a więc do sezonowego trybu produkcji muszą być również przygotowani przedsiębiorcy zaopatrujący plantacje ogrodnicze.  W przypadku skrzyniopalet, przestoje w sprzedaży trwają przeważnie do czerwca. Później jednak zamówienia napływają lawinowo, stąd konieczność wyprodukowania zapasu towaru.

Sektor rolniczy, jako dostawca żywności,  nawet w wyjątkowych okolicznościach nie może sobie pozwolić na zaprzestanie produkcji.  Duża grupa rolników decyduje się na zakup skrzyń zawczasu, na długo przed zbiorami, aby skorzystać z lepszych cen i uniknąć późniejszego tłoku oraz opóźnień w realizacji zamówień. Namawiają do tego producenci.

Jak informuje firma Ronawood, wprowadzenie kwarantanny nie wpłynęło w żaden sposób na zmniejszenie produkcji, a praca idzie pełną parą. Trwa realizacja planu nakreślonego pod koniec ubiegłego sezonu. Handel zagraniczny trwa, granice zostały zamknięte jedynie dla obywateli. Dlatego realizowane są zamówienia skrzyń na eksport.

Jedyną przeszkodą w obrocie krajowym mogą być związane z kwarantanną trudności w zawieraniu umów, gdyż producenci skrzyniopalet oraz odbiorcy przyzwyczajeni byli do kontaktu osobistego.

Źródło: East-Fruit, Производители овощей и фруктов закупают деревянную тару и в межсезонье.

Najnowsze komentarze

Choroby i szkodniki

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection