Prezydent Rosji, Władimir Putin podpisał dekret przedłużający embargo na produkty żywnościowe z UE do 31 grudnia 2021 r. Informację o przedłużeniu kontrsankcji opublikowano na oficjalnym portalu prawnym Federacji Rosyjskiej.

W marcu 2014 roku, Unia Europejska oraz inne kraje, w tym Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Japonia, Szwajcaria, Nowa Zelandia, Islandia, nałożyły sankcje na Rosję w związku z aneksją Krymu i celową destabilizację Ukrainy.

W odpowiedzi 6 sierpnia 2014 r. Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret, na podstawie którego rząd Rosji zakazał importu produktów rolno-spożywczych ze Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Norwegii, Australii i Kanady.

Po tym, jak kraje UE 22 czerwca 2015 r. przedłużyły sankcje wobec Rosji, 24 czerwca Władimir Putin przedłużył na kolejny rok embargo żywnościowe. Do tej pory embargo było przedłużane już trzykrotnie. W czerwcu 2019 roku, prezydent Rosji przedłużył kontrsankcje do 31 grudnia 2020 roku, teraz kolejnym dektretem zostało przedłużone o kolejny rok.

Chyba już nikt nie ma złudzeń, że embargo zostanie kiedykolwiek zniesione, tym bardziej, że od roku 2014 w Rosji prężnie rozwija się sadownictwo. Rosjanie mocno inwestują  w zakładanie nowych sadów i plantacji, które są dofinasowywane przez państwo dużymi dotacjami.

Więcej na temat sadownictwa w Rosji można przeczytać w artykułach:

https://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/ze-swiata/9162-problemy-sadownictwa-w-rosji

https://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/ze-swiata/9193-rosjanie-nie-dostana-dotacji-na-zalozenie-sadu-jesli-drzewka-beda-pochodzily-z-zagranicy

 Źródło: Rosyjska Agencja Prasowa TASS

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection