Tegoroczny Dzień Niemieckiego Jabłka został uczczony w specjalny sposób. W styczniu na niemieckich drogach pojawiło się sześć przyciągających uwagę ciężarówek z przesłaniem: „Jedz więcej niemieckich jabłek”.

Rankiem 11 stycznia, kiedy to w Niemczech obchodzony jest Dzień Niemieckiego Jabłka, jedna z ciężarówek promujących akcję pojawiła się pod Bramą Brandenburską.

W tym roku ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią, postawiono na mobilną kampanię reklamową, ciężarówki będzie można spotkać na niemieckich drogach do końca stycznia. Organizatorzy akcji przygotowali też konkurs, każdy kto zobaczy specjalną ciężarówkę, zrobi zdjęcie i wrzuci je na Facebooka, ma niepowtarzalna szansę wygrać skrzynkę pysznych jabłek.

- Od wyjątkowej jakości poprzez wyjątkową świeżość aż po korzyści dla środowiska dzięki krótkim trasom transportowym. Istnieje naprawdę wiele oczywistych powodów, dla których warto kupować jabłka z Niemiec. – mówi Dr. Christian Weseloh, dyrektor zarządzający Federalnego Stowarzyszenia Organizacji Producentów Owoców i Warzyw eV (BVEO).

Kampania ma na celu przyciągnąć nie tylko konsumentów, ale także detalistów:

- Dostarczamy świeże, wysokiej jakości jabłka przez cały rok. Gdzie można dostać lepsze, świeższe jabłka niż od niemieckich producentów? Dodatkowo akcja ma na celu pokazanie, że nasze jabłka, dzięki dobrym warunkom przechowywania, w styczniu smakują jak prosto z drzewa. Poza tym, w momencie, kiedy na rynku nie ma zbyt wielu świeżych, lokalnych owoców, chcemy promować te wyjątkowe owoce jakimi są jabłka. – mówi jeden z producentów.

Źródło: fruchtportal.de

Najnowsze komentarze

Sadownicy polują

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection