Pronutiva na plantacji malin. Jakość i bezpieczeństwo owoców

Jak podnieść jakość, zdrowotność i utrzymać plon owoców jagodowych w jak najlepszej kondycji i jak najdłużej? Opowie ekspert firmy UPL, Michał Malicki.

Plantacja została posadzona w maju tego roku. Jak możemy zauważyć w materiale filmowym. rośliny mają bardzo dobry wigor.

Na początku na plantacji zastosowano preparat Goteo jako produkt stymulujący, który miał za zadanie wspomóc rozbudowanie systemu korzeniowego. Temperatura w tunelu niewątpliwie sprzyja wegetacji, wiosenne chłody niczym nie przeszkadzały. Jak mówi Michał Malicki, jedynym co zaskoczyło to przędziorek chmielowiec. Dlatego też od połowy lata zastosowano program stymulowania wzrostu i rozwoju kwiatostanów. Jako pierwszy zastosowany został produkt Asahi, by zregenerować liście uszkodzone przez przędziorki.

Od początku kwitnienia stosowano produkt BM Start, produkt oparty o wyciągi z alg morskich mający na celu rozbudowanie kwiatostanu, stworzenie jak największej ilości pąków kwiatowych i tego, żeby owoce były jak największe i najjędrniejsze.

Aby owoce do samego końca dorastały w jak najlepszej jakości, kilka dni temu został zastosowany produkt Calibra, który będzie stosowany w odstępach 7-dniowych, tak by owoce do końca pozostały idealne, wyrównane i jak największe.

Więcej informacji w materiale filmowym:

 

 

 

Powiązane artykuły

X

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.