chlodniaProdukty poddane działaniu ozonu w postaci wodnej lub gazowej są bardziej trwałe. Ozonowanie jest możliwe podczas przechowywania, transportu.
Ozon (cząsteczka składająca się z połączonych wiązaniami trzech atomów tlenu, a nie dwóch, jak to najczęściej ma miejsce w przyrodzie) działa silniej od chloru. Jest ekologiczny i występuje w atmosferze. Przedłuża trwałość, nie wpływając na smak, konsystencję, zapach i kolor świeżych owoców. Ozon w postaci gazowej można zastosować w komorach przechowalniczych i chłodniczych, a także w transporcie na naczepach-chłodniach. Eliminuje właściwościami i skutecznością wszelkie dotychczas znane metody gazowe i chemiczne. (…) – podano na stronie systemyozonowania.pl.
Woda ozonowana może być stosowana do mycia po wstępnym rozładunku, w kanałach rozładunku wodnego, buforach magazynujących, na taśmach przenośnych. Praktycznie można ją stosować w trakcie każdego procesu aż do dostarczenia produktu do odbiorcy.
Korzyści ze stosowania ozonowania: zahamowanie dojrzewania, neutralizacja etylenu, dezynfekcja produktu, minimalizacja strat produktów do 60 %, lepszy smak, wygląd, zapach, przedłużona trwałość, brak pleśni, grzybów, drożdży, bakterii, wirusów (np. szarej pleśni, chorób przechowalniczych itp.), nie ma pozostałości, bezpieczeństwo, stosowanie możliwe w systemach Global G.A.P., Haccp i TESCO, niskie koszty.

Źródło: systemyozonowania.pl

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection