Ozonowanie owoców poprawia przechowywanie

chlodniaProdukty poddane działaniu ozonu w postaci wodnej lub gazowej są bardziej trwałe. Ozonowanie jest możliwe podczas przechowywania, transportu.
Ozon (cząsteczka składająca się z połączonych wiązaniami trzech atomów tlenu, a nie dwóch, jak to najczęściej ma miejsce w przyrodzie) działa silniej od chloru. Jest ekologiczny i występuje w atmosferze. Przedłuża trwałość, nie wpływając na smak, konsystencję, zapach i kolor świeżych owoców. Ozon w postaci gazowej można zastosować w komorach przechowalniczych i chłodniczych, a także w transporcie na naczepach-chłodniach. Eliminuje właściwościami i skutecznością wszelkie dotychczas znane metody gazowe i chemiczne. (…) – podano na stronie systemyozonowania.pl.
Woda ozonowana może być stosowana do mycia po wstępnym rozładunku, w kanałach rozładunku wodnego, buforach magazynujących, na taśmach przenośnych. Praktycznie można ją stosować w trakcie każdego procesu aż do dostarczenia produktu do odbiorcy.
Korzyści ze stosowania ozonowania: zahamowanie dojrzewania, neutralizacja etylenu, dezynfekcja produktu, minimalizacja strat produktów do 60 %, lepszy smak, wygląd, zapach, przedłużona trwałość, brak pleśni, grzybów, drożdży, bakterii, wirusów (np. szarej pleśni, chorób przechowalniczych itp.), nie ma pozostałości, bezpieczeństwo, stosowanie możliwe w systemach Global G.A.P., Haccp i TESCO, niskie koszty.

Źródło: systemyozonowania.pl

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Komentarze  

0 #5 Guest 2014-10-17 16:12
Panie kochany, te airozon to dopiero kryptoreklama.
Cytować
0 #4 Guest 2014-07-30 07:52
Polecam wam skorzystanie z usług ludzi ze strony http://www.airozone.pl/, prawdziwi specjaliści w swoim fachu.
Cytować
0 #3 Guest 2014-01-25 13:45
Wreszcie ktoś wziął się za wprowadzenie technologii która pozwala zabezpieczyć produkcję w komorach, a te deb*** od razu o kryptoreklamach. Właśnie bardzo dobrze, że rozpowszechniają inni ich technologię bo to tak jak z lekami na raka są ale nikt nie chce ich sprzedawać, a Ci o których artykuł to przynajmniej nie kryją tego i chcą pomóc ludziom !!. Na pewno nie jednemu du*** ściska, że można ludziom pomóc bez nabijania w butlekę.
Cytować
0 #2 Guest 2014-01-02 19:12
nie czuć prawie kryptoreklamy...
Cytować
0 #1 Guest 2013-04-18 10:28
No proszę nawet nie spodziewałem się, że tu zobaczę firmę której mam system. Zamontowany mam system ich w komorze do chłodzenia truskawki i szczerze mówiąc super sprawa. Wcześniej miałem problem z szarą pleśnią największy a teraz problem zniknął. Podejście tej firmy spodobało mi się ponieważ oni wszystko ustalają pod każdego klienta a nie sprzedają gotowców. Jednym słowem polecam ich system do komory bo jest porządny i dzięki niemu mam mniej strat w produkcie.
Cytować

Powiązane artykuły

X