Nowy system ubezpieczeń od klęsk żywiołowych jeszcze w tym roku

Rząd pracuje nad wielkim programem ubezpieczeniowym, który ma być przyjęty jeszcze w tym roku. Będzie to program powszechny dla wszystkich polskich rolników. – poinformował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

– Susza, inne anaomalia pogodowe, kleski jak ASF i ptasia grypa to nasze wielkie zobowiązanie do walki z tym ze wszystkich sił. (...) Dlatego konstruujemy i już w tym roku przyjmiemy wielki program ubezpieczenia od klęsk żywiołowych i tych innych, przed którymi trudno się obronić. I nie będzie to program komercyjny, będzie to program powszechny, dla całej polskiej wsi, wszystkich polskich rolników. I to, drodzy Państwo zrobimy wbrew wszystkich sceptyków. Tym, którzy powątpiewają, ale także tym którzy nie szanują polskiej wsi. – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas IV Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi, które odbyło się w Bobolicach w województwie zachodniopomorskim.

Przywracamy szacunek i godność, ale także przyszłość i nadzieję. I to będziemy robić dalej. – oświadczył szef rządu. 

 

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Komentarze  

+1 #3 Sadownik2 2021-08-31 09:56
Cytuję Zwykły:

W gminie pracują TYLKO znajomi. I rodzina wójta. Żeby jeszcze ciotek nie zatrudnić po znajomości a nie według potrzeby to wytyczne powinny być na co mają być pieniądze.

Jeśli to co napisałeś to nie żart...to ręce opadają.Taaa a tam w rządzie to sami fachowcy i sami ludzie z konkursów...które odwołano,bo kompetencje nie mają znaczenia.W mojej gminie wójt i rada gminy pracują bardzo dobrze, oczywiście że zawsze może być lepiej ale może być i gorzej.Gdy trafi się inna grupa prężnych ludzi mogą zmienić układ władzy,tak np było w gminie sąsiedniej gdzie obecnie rządzą zupełnie inni ludzie, jak poprzednie dwie kadencje.I to są jedyne realne wybory, na które mamy rzeczywisty wpływ.A tylko idiota lub ciemniak który nie jeździ po kraju , nie widzi ogromnych zmian w Polsce, jakie w większości zawdzięczamy prężnym samorządom i należy je wspierać , a nie dodawać obowiązki zmniejszając środki.
A powszechny system ubezpieczeń, jeśli powstanie,oczywiście nie będzie sprawiedliwy,to jasne.
I pytanie osobiste:czy Pan panie Zwykły utraciłeś godność, że Ci ją jaśnie premier ma przywracać?
Cytować
-2 #2 Zwykły 2021-08-30 16:15
Cytuję Sadownik2:
Szanowny Premierze ja swoją godność mam zawsze i nie musi mi jej nikt przywracać!A jeśli chce pan nas rolników szanować,niech Pan nie odbiera pieniędzy samorządom,bo my w naszej gminie wiemy lepiej na co wydawać pieniądze a nie jak było za komuny rząd wie lepiej.Jeśli nas szanujecie to odpowiedzcie na pytania rolników z terenów pod CPK .Na 27 pytań Wasz człowiek odpowiedział na 1, słownie jedno tak wygląda Wasz szacunek do rolników,podczas tzw konsultacji społecznych.

W gminie pracują TYLKO znajomi. I rodzina wójta. Żeby jeszcze ciotek nie zatrudnić po znajomości a nie według potrzeby to wytyczne powinny być na co mają być pieniądze.
Cytować
+6 #1 Sadownik2 2021-08-30 11:22
Szanowny Premierze ja swoją godność mam zawsze i nie musi mi jej nikt przywracać!A jeśli chce pan nas rolników szanować,niech Pan nie odbiera pieniędzy samorządom,bo my w naszej gminie wiemy lepiej na co wydawać pieniądze a nie jak było za komuny rząd wie lepiej.Jeśli nas szanujecie to odpowiedzcie na pytania rolników z terenów pod CPK .Na 27 pytań Wasz człowiek odpowiedział na 1, słownie jedno tak wygląda Wasz szacunek do rolników,podczas tzw konsultacji społecznych.
Cytować

Powiązane artykuły

X