Zabrakło śliwek w Polsce?

Tegoroczny sezon śliwkowy nabiera rozpędu, niestety ceny śliwek są na bardzo niskim poziomie. Na pewno w tej sytuacji nie pomaga fakt, że grupy producenckie importują owoce z Serbii...

Ceny skupu śliwek w grupach producenckich wystartowały z poziomu 2,50 zł/kg jednak ten stan nie trwał długo i cena została bardzo szybko zdołowana. Obecnie grupy producenckie w zagłębiu grójeckim kupują śliwki w cenie 1,20-1,30 zł/kg, na Lubelszczyźnie ceny są niestety jeszcze niższe...

Zdaniem sadowników grupy producenckie niszczą rynek polskiej śliwki, importując owoce z zagranicy. Jedna z sadowniczek wczoraj (04.08.22) zrobiła zdjęcia w sklepie Biedronka w Białej Rawskiej, w której polskim konsumentom oferuje się śliwki z importu i to wszystko w zagłębiu sadowniczym. Co ciekawe grupa, która dostarczyła owoce działa właśnie na tym terenie.

„Siedziba naszej firmy mieści się w gminie Błędów, zwanej największym sadem Europy. Nigdzie na świecie nie produkuje się tak dużej ilości tak smacznych owoców. – czytamy na stronie internetowej grupy La-Sad. 

„Biedronka w Białej Rawskiej. Dostawca: grupa La-Sad. Zdjęcie z dnia 4 sierpnia 2022 r. Od nas śliwka kupowana po 1,40 zł/kg. Jutro [ 05.08.22 r.] obniżka planowana na 1,20 zł/kg. Proszę o niedostarczanie śliwek do grup producenckich.” – pisze pani Agnieszka.

Dziwi więc, że w sezonie na śliwki Biedronka pretendująca do miana mecenasa polskich producentów owoców, która tak często deklaruje wsparcie polskich producentów, oferuję polskim konsumentom owoce zagraniczne, a wszystko przy pomocy polskiej grupy producenckiej, która z założenia jako przedstawiciel polskich producentów owoców i powinna dbać o ich interesy. Ciekawe jak się czują producenci śliwek zrzeszeni w tej grupie?

Zdjęcia wywyłały lawinę komentarzy, sadownicy są zdania, że powinno się bojkotować takie grupy i dostarczać owoce tylko do tych, które wspierają polskich producentów. Jeden z sadowników proponuje, by za przykładem producentów papryki stowrzyć "listę wstydu", gdzie będą wpisywane podmioty handlujące towarem importowanym, które przyczyniają się do niszczenia polskiej produkcji owoców.

FB IMG 1659692462824

FB IMG 1659692458095

FB IMG 1659692467585

Powiązane artykuły

Nie wszyscy gramy do tej samej bramki

W markecie po 8, u sadownika po 1,40 zł/kg

Patron sadowników

Sadownicy polują

X