Grupa Azoty zmniejsza produkcję nawozów
Polecane

Grupa Azoty zmniejsza produkcję nawozów

W styczniu 2023 roku Grupa Azoty zmniejszyła produkcję nawozów azotowych o 17 proc. Produkcja nawozów wieloskładnikowych spadła o 14 proc. 

"22 lutego br. Zarząd Grupy Azoty S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu cyklicznego przekazywania do publicznej wiadomości informacji dotyczących szacunkowych skonsolidowanych wolumenów produkcyjnych w ujęciu miesięcznym. Spółka podkreśla, że wielkości produkcji dostosowywane są do bieżącej sytuacji podażowo popytowej na rynku europejskim. Celem wskazanych działań jest podniesienie przejrzystości i transparentności polityki informacyjnej, zapewniającej inwestorom dostęp do informacji istotnych dla oceny sytuacji Spółki Grupa Azoty S.A. i Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. Miesięczne raporty dotyczące szacunków produkcji będą przekazywane cyklicznie w terminie do 15 dnia następnego miesiąca." – poinformowano.

Produkcja nawozów azotowych w styczniu 2023 roku spadła do 265 tys. z 319 tys. ton przed rokiem, a nawozów wieloskładnikowych do 65 tys. ton z 76 tys. ton.

W przypadku nawozów specjalistycznych produkcja została okgraniczona do 14 tys. ton z 18 tys. ton.

Obniżona została też styczniowa produkcja w segmencie chemii, produkcja mocznika spadła o 39 proc., do 94 tys. ton.

przegladsadowniczy

Niniejszy raport zawiera wstępne, skonsolidowane dane miesięczne według głównych grup produktowych. Ostateczne kwartalne wyniki produkcyjne zostaną opublikowane w skonsolidowanym raporcie za I kwartał 2023 roku. 

 

Komentarze  

+1 #12 Guest 2023-02-26 12:24
Cytuję Ekonom:
Cytuję Guest:
Cytuję Ekonom:
Cytuję Guest:
Cytuję Ekonom:
Cytuję Guest:
Cytuję Robert:
Czegoś nie rozumiem Gaz tańszy jak przed wojną a oni ograniczają produkcję moim zdaniem żaden rolnik nie zagłosuje już na PiS przy tej cenie gazu to saletra powinna być po max 1350zł

Zagłosują,zagłosują, będą dalej kłamać i oszukiwać,że to wina wojny Uni,Tuska i w to uwierzą,bo wyborca PiSu nie zna podstaw ekonomii,na tą propagandę idą duże miliardy Wcześniej w tv były ciągle reklamy ,że jak to mamy najtańsze paliwa w Europie,ale po wprowadzeniu pełnego vatu wyszło że mieliśmy najdroższe i tak samo jest z nawozami

To kupuj tańsze na stacjach Shell. I innych. Nikt cie nie zmuszał do tankowania na stacjach Orlenu

Tak właśnie robię i nawozy też kupię tańsze importowane,a pisowskie zakłady niech dalej sponsorują ukraińców,ale za swoje nie za moje

Tu masz zagraniczne nie PIS owskie ceny paliw z dziś :


Łódź, Zgierska 255
V-Power Nitro+ Racing. 7,36 zł
FuelSave 95. 6,82 zł
V-Power Nitro+ 7,49 zł
FuelSave Diesel. 7,73 zł
V-Power Nitro+ Diesel. 7,18 zł .
Powergas. 2,84 zł
Nie wzbogacisz się.

Każdy dobrze o tym wie że na Shell są i były kilka gr. droższe paliwa ,ale są też stacje i paliwa mają dużo tańsze w mojej miejscowości jest taka jedna co ma najtańsze paliwa i obok jest Orlen i na tym Orlenie jest 20-30 gr taniej jak na innych Orlenach gdzie nie mają konkurencji.Ale to nie oto chodzi tylko o to,że jak vat zastąpiono wyższą marżą to firmy i rolnicy vatowcy bardzo dużo potracili ja sam kilka tyś.zł ,a ci co mają większe gospodarstwa i firmy to te kwoty wynoszą nawet kilkadziesiąt tyś.
Ale skąd ty masz to wiedzieć jak tego propaganda nie powie,jak jest naprawdę

To wyjdź z Vatowskiego, opodatkowania. Wszystkim się nie dogodzi

Dziękuję za twoje głupie rady
Cytować
-1 #11 Ekonom 2023-02-26 09:26
Cytuję Guest:
Cytuję Ekonom:
Cytuję Guest:
Cytuję Ekonom:
Cytuję Guest:
Cytuję Robert:
Czegoś nie rozumiem Gaz tańszy jak przed wojną a oni ograniczają produkcję moim zdaniem żaden rolnik nie zagłosuje już na PiS przy tej cenie gazu to saletra powinna być po max 1350zł

Zagłosują,zagłosują, będą dalej kłamać i oszukiwać,że to wina wojny Uni,Tuska i w to uwierzą,bo wyborca PiSu nie zna podstaw ekonomii,na tą propagandę idą duże miliardy Wcześniej w tv były ciągle reklamy ,że jak to mamy najtańsze paliwa w Europie,ale po wprowadzeniu pełnego vatu wyszło że mieliśmy najdroższe i tak samo jest z nawozami

To kupuj tańsze na stacjach Shell. I innych. Nikt cie nie zmuszał do tankowania na stacjach Orlenu

Tak właśnie robię i nawozy też kupię tańsze importowane,a pisowskie zakłady niech dalej sponsorują ukraińców,ale za swoje nie za moje

Tu masz zagraniczne nie PIS owskie ceny paliw z dziś :


Łódź, Zgierska 255
V-Power Nitro+ Racing. 7,36 zł
FuelSave 95. 6,82 zł
V-Power Nitro+ 7,49 zł
FuelSave Diesel. 7,73 zł
V-Power Nitro+ Diesel. 7,18 zł .
Powergas. 2,84 zł
Nie wzbogacisz się.

Każdy dobrze o tym wie że na Shell są i były kilka gr. droższe paliwa ,ale są też stacje i paliwa mają dużo tańsze w mojej miejscowości jest taka jedna co ma najtańsze paliwa i obok jest Orlen i na tym Orlenie jest 20-30 gr taniej jak na innych Orlenach gdzie nie mają konkurencji.Ale to nie oto chodzi tylko o to,że jak vat zastąpiono wyższą marżą to firmy i rolnicy vatowcy bardzo dużo potracili ja sam kilka tyś.zł ,a ci co mają większe gospodarstwa i firmy to te kwoty wynoszą nawet kilkadziesiąt tyś.
Ale skąd ty masz to wiedzieć jak tego propaganda nie powie,jak jest naprawdę

To wyjdź z Vatowskiego, opodatkowania. Wszystkim się nie dogodzi
Cytować
+2 #10 Guest 2023-02-26 09:14
Cytuję Ekonom:
Cytuję Guest:
Cytuję Ekonom:
Cytuję Guest:
Cytuję Robert:
Czegoś nie rozumiem Gaz tańszy jak przed wojną a oni ograniczają produkcję moim zdaniem żaden rolnik nie zagłosuje już na PiS przy tej cenie gazu to saletra powinna być po max 1350zł

Zagłosują,zagłosują, będą dalej kłamać i oszukiwać,że to wina wojny Uni,Tuska i w to uwierzą,bo wyborca PiSu nie zna podstaw ekonomii,na tą propagandę idą duże miliardy Wcześniej w tv były ciągle reklamy ,że jak to mamy najtańsze paliwa w Europie,ale po wprowadzeniu pełnego vatu wyszło że mieliśmy najdroższe i tak samo jest z nawozami

To kupuj tańsze na stacjach Shell. I innych. Nikt cie nie zmuszał do tankowania na stacjach Orlenu

Tak właśnie robię i nawozy też kupię tańsze importowane,a pisowskie zakłady niech dalej sponsorują ukraińców,ale za swoje nie za moje

Tu masz zagraniczne nie PIS owskie ceny paliw z dziś :


Łódź, Zgierska 255
V-Power Nitro+ Racing. 7,36 zł
FuelSave 95. 6,82 zł
V-Power Nitro+ 7,49 zł
FuelSave Diesel. 7,73 zł
V-Power Nitro+ Diesel. 7,18 zł .
Powergas. 2,84 zł
Nie wzbogacisz się.

Każdy dobrze o tym wie że na Shell są i były kilka gr. droższe paliwa ,ale są też stacje i paliwa mają dużo tańsze w mojej miejscowości jest taka jedna co ma najtańsze paliwa i obok jest Orlen i na tym Orlenie jest 20-30 gr taniej jak na innych Orlenach gdzie nie mają konkurencji.Ale to nie oto chodzi tylko o to,że jak vat zastąpiono wyższą marżą to firmy i rolnicy vatowcy bardzo dużo potracili ja sam kilka tyś.zł ,a ci co mają większe gospodarstwa i firmy to te kwoty wynoszą nawet kilkadziesiąt tyś.
Ale skąd ty masz to wiedzieć jak tego propaganda nie powie,jak jest naprawdę
Cytować
-1 #9 Ekonom 2023-02-26 08:02
Cytuję Guest:
Cytuję Ekonom:
Cytuję Guest:
Cytuję Robert:
Czegoś nie rozumiem Gaz tańszy jak przed wojną a oni ograniczają produkcję moim zdaniem żaden rolnik nie zagłosuje już na PiS przy tej cenie gazu to saletra powinna być po max 1350zł

Zagłosują,zagłosują, będą dalej kłamać i oszukiwać,że to wina wojny Uni,Tuska i w to uwierzą,bo wyborca PiSu nie zna podstaw ekonomii,na tą propagandę idą duże miliardy Wcześniej w tv były ciągle reklamy ,że jak to mamy najtańsze paliwa w Europie,ale po wprowadzeniu pełnego vatu wyszło że mieliśmy najdroższe i tak samo jest z nawozami

To kupuj tańsze na stacjach Shell. I innych. Nikt cie nie zmuszał do tankowania na stacjach Orlenu

Tak właśnie robię i nawozy też kupię tańsze importowane,a pisowskie zakłady niech dalej sponsorują ukraińców,ale za swoje nie za moje

Tu masz zagraniczne nie PIS owskie ceny paliw z dziś :


Łódź, Zgierska 255
V-Power Nitro+ Racing. 7,36 zł
FuelSave 95. 6,82 zł
V-Power Nitro+ 7,49 zł
FuelSave Diesel. 7,73 zł
V-Power Nitro+ Diesel. 7,18 zł .
Powergas. 2,84 zł
Nie wzbogacisz się.
Cytować
+4 #8 Guest 2023-02-26 07:26
Cytuję Ekonom:
Cytuję Guest:
Cytuję Robert:
Czegoś nie rozumiem Gaz tańszy jak przed wojną a oni ograniczają produkcję moim zdaniem żaden rolnik nie zagłosuje już na PiS przy tej cenie gazu to saletra powinna być po max 1350zł

Zagłosują,zagłosują, będą dalej kłamać i oszukiwać,że to wina wojny Uni,Tuska i w to uwierzą,bo wyborca PiSu nie zna podstaw ekonomii,na tą propagandę idą duże miliardy Wcześniej w tv były ciągle reklamy ,że jak to mamy najtańsze paliwa w Europie,ale po wprowadzeniu pełnego vatu wyszło że mieliśmy najdroższe i tak samo jest z nawozami

To kupuj tańsze na stacjach Shell. I innych. Nikt cie nie zmuszał do tankowania na stacjach Orlenu

Tak właśnie robię i nawozy też kupię tańsze importowane,a pisowskie zakłady niech dalej sponsorują ukraińców,ale za swoje nie za moje
Cytować
+2 #7 Guest 2023-02-26 07:23
Cytuję Ekonom:
Cytuję Krzysztof:
Rząd podpowiada że kupić nawozy teraz nie czakać. A JA PYTAM ZA CO MAMY KUPOWAĆ

Spytaj tych co wykupili drzewka ze szkółek kwalifikowanych, skąd mieli pieniądze, przy tanim jabłku

A skąd wierz,że to polscy sadownicy je wykupili
Cytować
0 #6 Ekonom 2023-02-26 06:58
Cytuję Krzysztof:
Rząd podpowiada że kupić nawozy teraz nie czakać. A JA PYTAM ZA CO MAMY KUPOWAĆ

Spytaj tych co wykupili drzewka ze szkółek kwalifikowanych, skąd mieli pieniądze, przy tanim jabłku
Cytować
-3 #5 Ekonom 2023-02-26 06:55
Cytuję Guest:
Cytuję Robert:
Czegoś nie rozumiem Gaz tańszy jak przed wojną a oni ograniczają produkcję moim zdaniem żaden rolnik nie zagłosuje już na PiS przy tej cenie gazu to saletra powinna być po max 1350zł

Zagłosują,zagłosują, będą dalej kłamać i oszukiwać,że to wina wojny Uni,Tuska i w to uwierzą,bo wyborca PiSu nie zna podstaw ekonomii,na tą propagandę idą duże miliardy Wcześniej w tv były ciągle reklamy ,że jak to mamy najtańsze paliwa w Europie,ale po wprowadzeniu pełnego vatu wyszło że mieliśmy najdroższe i tak samo jest z nawozami

To kupuj tańsze na stacjach Shell. I innych. Nikt cie nie zmuszał do tankowania na stacjach Orlenu
Cytować
+5 #4 Guest 2023-02-26 06:34
Cytuję Robert:
Czegoś nie rozumiem Gaz tańszy jak przed wojną a oni ograniczają produkcję moim zdaniem żaden rolnik nie zagłosuje już na PiS przy tej cenie gazu to saletra powinna być po max 1350zł

Zagłosują,zagłosują, będą dalej kłamać i oszukiwać,że to wina wojny Uni,Tuska i w to uwierzą,bo wyborca PiSu nie zna podstaw ekonomii,na tą propagandę idą duże miliardy Wcześniej w tv były ciągle reklamy ,że jak to mamy najtańsze paliwa w Europie,ale po wprowadzeniu pełnego vatu wyszło że mieliśmy najdroższe i tak samo jest z nawozami
Cytować
+3 #3 Guest 2023-02-26 06:22
Cytuję Krzysztof:
Rząd podpowiada że kupić nawozy teraz nie czakać. A JA PYTAM ZA CO MAMY KUPOWAĆ

Jak to za co? Iść do pracy i zarobić przecież tak dobrze jeszcze nie było
Cytować
+6 #2 Krzysztof 2023-02-26 06:06
Rząd podpowiada że kupić nawozy teraz nie czakać. A JA PYTAM ZA CO MAMY KUPOWAĆ
Cytować
+9 #1 Robert 2023-02-26 00:42
Czegoś nie rozumiem Gaz tańszy jak przed wojną a oni ograniczają produkcję moim zdaniem żaden rolnik nie zagłosuje już na PiS przy tej cenie gazu to saletra powinna być po max 1350zł
Cytować

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły