Ćwiczenia wojskowe w czasie zbiorów?
Polecane

Ćwiczenia wojskowe w czasie zbiorów?

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Ministra Obrony Narodowej, Władysława Kosiniaka-Kamysza, z prośbą o uregulowanie zasad powoływania rolników na ćwiczenia wojskowe. 

KRIR wskazuje, że obecne przepisy nie uwzględniają specyfiki pracy rolników i nie przewidują wyłączeń z obowiązku uczestnictwa w ćwiczeniach wojskowych w okresach kluczowych dla prowadzenia działalności rolniczej. W praktyce prowadzi to do sytuacji, w których rolnicy otrzymują wezwania na ćwiczenia rezerwy w czasie intensywnych prac polowych, co powoduje poważne zakłócenia w funkcjonowaniu gospodarstw.

Zarząd KRIR podkreśla, że brak jasnych regulacji w tym zakresie rodzi niepokój w środowisku rolniczym i może prowadzić do istotnych trudności w prowadzeniu produkcji rolnej. W związku z tym KRIR apeluje o wprowadzenie przepisów uwzględniających sezonowość prac rolnych oraz ograniczenie powołań rolników na ćwiczenia wojskowe do okresów jesienno-zimowych, gdy natężenie prac w gospodarstwach jest najmniejsze.

Celem apelu jest zapewnienie rolnikom stabilnych i przewidywalnych warunków prowadzenia gospodarstw oraz pogodzenie obowiązków wobec państwa z koniecznością utrzymania ciągłości produkcji rolnej, kluczowej dla bezpieczeństwa żywnościowego kraju.

Komentarze  

0 #5 Guest 2025-05-12 07:40
Cytuję Nie guest:
Te szkolenia są niepotrzebne.
Obronią nas najwięksi patrioci ,,miłośnicy sportu futbolowego" pod przywództwem Karola z Bogiem na ustach i sztandarach w ręku zagrzewani do walki przez Bąkiewicza stawią czoła każdemu wrogowi,a w walce mają spore doświadczenie już nie raz udowodnili podczas zadym na stadionach jacy są waleczni


Tak będzie

Krzysio Bosak z braunem i Kaczyńskim na pierwszej linii

Najwięksi patrioci
Cytować
0 #4 Guest 2025-05-12 07:39
Cytuję Piotrek:
Guest jeśli u ciebie w domu jest rodzeństwo i ojciec na chodzie to możesz iść,, kolega jest sam z matką w domu która jest chora i był na tych ćwiczeniach w zeszłym roku to śmiech co tam się dzieje,.




Kategoria mnie zwalnia :P
Cytować
-2 #3 Nie guest 2025-05-11 07:39
Te szkolenia są niepotrzebne.
Obronią nas najwięksi patrioci ,,miłośnicy sportu futbolowego" pod przywództwem Karola z Bogiem na ustach i sztandarach w ręku zagrzewani do walki przez Bąkiewicza stawią czoła każdemu wrogowi,a w walce mają spore doświadczenie już nie raz udowodnili podczas zadym na stadionach jacy są waleczni
Cytować
+3 #2 Piotrek 2025-05-10 17:55
Guest jeśli u ciebie w domu jest rodzeństwo i ojciec na chodzie to możesz iść,, kolega jest sam z matką w domu która jest chora i był na tych ćwiczeniach w zeszłym roku to śmiech co tam się dzieje,.
Cytować
-7 #1 Guest 2025-05-09 15:13
Jak będzie wojna to też będzie zawieszenie walk na czas zbioru jablek



Czy tam. Jest ktoś normalny?
Cytować

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły