Ponad 4 tysiące nielegalnych pestycydów w dostawczaku z Ukrainy
Polecane

Ponad 4 tysiące nielegalnych pestycydów w dostawczaku z Ukrainy

Ponad 4,3 tys. szt. nielegalnych środków ochrony roślin przejęli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Bobrownik. Pestycydy pochodzące z przemytu przewoził 67-letni kierowca dostawczego opla na ukraińskich numerach rejestracyjnych zatrzymany do kontroli na krajowej ósemce w pow. białostockim. Mężczyźnie grozi kara grzywny.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Bobrownik zatrzymali na drodze krajowej nr 8 w pow. białostockim dostawcze auto na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Podczas kontroli samochodu mundurowi znaleźli 4034 szt. różnego rodzaju środków ochrony roślin w opakowaniach opisanych cyrylicą. Były wśród nich substancje grzybobójcze, owadobójcze oraz preparaty przeciwko chwastom, ślimakom i gryzoniom.

Wykryty towar o szacunkowej wartości rynkowej niemal 110 tys. zł został zabezpieczony. Wobec 67-latka zostało wszczęte postępowanie, które prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. Mężczyźnie grozi kara grzywny.

Nielegalne środki ochrony roślin stanowią zagrożenie zarówno dla zdrowia człowieka jak i środowiska. Stosowanie pestycydów niewiadomego pochodzenia może być niebezpieczne dla rolników, sadowników oraz konsumentów.

 

Komentarze  

0 #1 Guest 2025-06-27 04:26
Dlaczego rolnicy nie protestują,przeciw sprowadzani SOR z Ukrainy?
Cytować

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły