Z 3 promilami wjechał ciągnikiem do miasta - grozi mu utrata pojazdu i więzienie
Polecane

Z 3 promilami wjechał ciągnikiem do miasta - grozi mu utrata pojazdu i więzienie

Z wtorku na środę w Ostrowie Lubelskim doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy ciągnika rolniczego. 30-letni mieszkaniec gminy Ostrów Lubelski, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, prowadził potężny pojazd po ulicach miasta. Oprócz niego w kabinie ciągnika znajdował się pasażer.

Zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy, który pojawił się na stacji paliw, wpłynęło do policji w środku nocy. Mundurowi, którzy niezwłocznie udali się na miejsce, szybko namierzyli wskazany pojazd oraz dwóch mężczyzn. Badanie alkomatem nie pozostawiło wątpliwości, kierowca znajdował się w stanie ciężkiego upojenia alkoholowego. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Policjanci odebrali mu również prawo jazdy.

Ciągnik rolniczy, którym poruszał się nietrzeźwy mężczyzna, został zabezpieczony procesowo. Szacunkowa wartość pojazdu wynosi co najmniej 350 tysięcy złotych. Zatrzymanie pojazdu ma szczególne znaczenie w świetle przepisów obowiązujących od marca 2024 roku. Zgodnie z art. 44b Kodeksu karnego, jeśli kierujący miał co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi, sąd obligatoryjnie orzeka przepadek prowadzonego pojazdu – niezależnie od tego, czy doszło do wypadku. Jeżeli pojazd nie należy do sprawcy, sąd może zdecydować o przepadku jego równowartości.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje:

  • kara do 3 lat pozbawienia wolności (art. 178a §1 Kodeksu karnego),
  • zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat,
  • grzywna lub obowiązkowe świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.
  • 30-letni kierowca z Ostrowa Lubelskiego musi liczyć się z każdą z tych konsekwencji – włącznie z przepadkiem ciągnika.

Funkcjonariusze podkreślają, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to nie tylko wykroczenie czy przestępstwo – to bezpośrednie zagrożenie dla życia kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. – Każda taka decyzja to jak zapalenie lontu do bomby zegarowej – zegar tyka od momentu, gdy siadamy za kierownicę po alkoholu – przypominają policjanci.

Komentarze  

0 #6 TEREZA ZAJAC 2025-07-29 14:16
WALDEMAR MROZEK FINANSOWANIE
cześć wszystkim
Nazywam się TEREZA ZAJAC.Bardzo dziękuję Bogu za to, że postawił na mojej drodze WALDEMAR MROŻEK.
We wszystkich swoich potrzebach finansowych lub jeśli masz trudności finansowe, wystarczy, że skontaktujesz się z tym wspaniałym WALDEMAR MROZEK polskiego pochodzenia i będziesz miał pełną satysfakcję.Ten wspaniały człowiek właśnie pomógł mi niewielką sumą 30 000 zł, a to wystarczy na ja
Jest człowiekiem serca, dzięki temu wspaniałemu człowiekowi udało mi się podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: mrozekwaldemar1@gmail.com
Dzięki
Cytować
-1 #5 Guest 2025-07-28 07:28
Cytuję Abstynent:
https://youtube.com/shorts/Ib8eDenMjwU?si=pT7rT-5djSGg6Trz

A tu poseł jest trzeźwy ?
W pracy się pije..
A u Kirwińskiego na dniu strażaka, to mikrofon był pijany ? Po co im w sejmie wóda ?


Przecież to był pogłos,sprawa już dawno wyjaśniona :D
Cytować
+1 #4 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-07-27 06:04
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
W latach 2008-2013 Ministerstwo Spraw Zagranicznych kupowało co miesiąc aż 163 butelki alkoholu. Łącznie zakupiono w resorcie 11 247 sztuk. Zakładając, że na dyplomatycznych spotkaniach nie pije się byle czego i że jedna butelka markowego trunku kosztowała minimum 50 zł, to oznacza, że Radosław Sikorski wydał na alkohol ok. 562 tysięcy złotych, czyli ponad pół miliona złotych. Z wyliczeń wynika, że 163 butelki miesięcznie to ponad pięć butelek opróżnianych dziennie.

A poseł Szejna tak pił że po pijanemu miał przywalić posłance lewicy.. Żeby się nie wydało to płacił za nią rachunki. Ale i tak się wydało.


https://niezalezna.pl/polityka/mloda-dzialaczka-lewicy-pobita-pokazano-nowe-materialy-to-koniec-kariery-szejny/541310
Cytować
+2 #3 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-07-26 20:04
W latach 2008-2013 Ministerstwo Spraw Zagranicznych kupowało co miesiąc aż 163 butelki alkoholu. Łącznie zakupiono w resorcie 11 247 sztuk. Zakładając, że na dyplomatycznych spotkaniach nie pije się byle czego i że jedna butelka markowego trunku kosztowała minimum 50 zł, to oznacza, że Radosław Sikorski wydał na alkohol ok. 562 tysięcy złotych, czyli ponad pół miliona złotych. Z wyliczeń wynika, że 163 butelki miesięcznie to ponad pięć butelek opróżnianych dziennie.

A poseł Szejna tak pił że po pijanemu miał przywalić posłance lewicy.. Żeby się nie wydało to płacił za nią rachunki. Ale i tak się wydało.
Cytować
+3 #2 Abstynent 2025-07-26 19:53
https://youtube.com/shorts/Ib8eDenMjwU?si=pT7rT-5djSGg6Trz

A tu poseł jest trzeźwy ?
W pracy się pije..
A u Kirwińskiego na dniu strażaka, to mikrofon był pijany ? Po co im w sejmie wóda ?
Cytować
-1 #1 SUKCESY PIS⭐⭐⭐ 2025-07-26 18:40
Elektorat dobrej zmiany się bawi
Wymodlony po kosciółku na piwko,a pózniej szaleństwa na drogach
Cytować

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły