Prezydent w obronie rolników
Polecane

Prezydent w obronie rolników

Prezydent Karol Nawrocki zawetował ustawę wprowadzającą elektroniczny system rejestracji zabiegów. Warto przeczytać uzasadnienie tego weta, bo jest naprawdę merytoryczne i dobrze uargumentowane. Raczej koalicja rządząca nie obali tego weta, więc od 1 stycznia nie grozi nam opryskiwanie ze smartfonem w ręku.

W polskim systemie nadzoru nad produkcją rolną (Sanepid, PIORiN) istnieje dość silne środowisko, które naciska na jak największą skalę kontroli rolników – na możliwie każdym etapie produkcji. Nie jest to może większość tej grupy urzędniczej, ale na pewno dość wpływowa siła, efektem działań której stał się właśnie projekt ustawy zawetowanej przez Prezydenta.

Sam jestem wielkim zwolennikiem cyfryzacji i wprowadzania rozwiązań informatycznych do rolnictwa i sadownictwa. Na co dzień korzystam z aplikacji na telefon do rejestrowania swoich zabiegów i uważam to za dużą pomoc w zarządzaniu gospodarstwem. Jednak podzielam prezydencką opinię, że ta zmiana nie powinna być przymusowa – nie wszyscy rolnicy mają smartfony, nie wszyscy obsługują komputery i po prostu sobie nie poradzą z nowym obowiązkiem.

Z czysto egoistycznego punktu widzenia byłoby dla mnie korzystne, gdyby część ludzi z naszej branży wypadła z rynku. Od zawsze powtarzam, że większym problemem sadownictwa nie jest nadprodukcja owoców, lecz zbyt duża liczba producentów. To jednak nie byłoby fair, gdyby taka selekcja dokonała się poprzez państwową regulację.

Drugim, bardzo poważnym argumentem, który podnosi środowisko „totalitarystyczne” w PIORiN-ie, jest kwestia powiązania tego, czym opryskujemy pola i sady, z tym, co kupujemy w sklepach. Dzięki danym z rządowego systemu fakturowania (który niedługo wejdzie w życie) oraz potencjalnym danym z systemu rejestracji zabiegów chemicznych, administracja miałaby w ręku narzędzie głębokiej inwigilacji. Wprowadzanie nielegalnych środków byłoby naprawdę trudne – choć nie niemożliwe.

Tymczasem w Holandii czy Francji jest tajemnicą poliszynela, że plantacje masowo opryskiwane są tonami acetamiprydu z nieznanego źródła. Tamtejsze służby nadzoru również zdają sobie z tego sprawę, ale wytępienie tego zjawiska oznaczałoby drastyczne ograniczenie konkurencyjności ich produkcji owoców. Wszyscy w Europie przypuszczają, że decyzje o braku zwalczania tego procederu zapadły na wysokim szczeblu. Skoro oni patrzą przez palce na własną produkcję, to dlaczego my mielibyśmy zacieśniać kontrolę? Przecież chyba zależy nam na utrzymaniu konkurencyjności naszej produkcji.

Dlatego pochwalam weto Prezydenta. Trzeba też uczciwie przyznać, że dość powszechna praktyka stosowania np. nielegalnego proheksadionu wapnia nie doprowadziła do poważnych problemów w branży. Wszyscy wiemy, że ogromna część rynku tej substancji od wielu lat nie ma legalnego źródła pochodzenia. To samo dotyczy 1-MCP. Oczywiście, czasem zdarzają się przypadki zakupu „śmieci”, ale taki już urok czarnego rynku – nie jest to jednak zjawisko powszechne. Każdy wolałby kupować pewny produkt w sklepie i mieć na to fakturę, tylko że różnica w cenie jest po prostu absurdalna, a ostatecznie te pieniądze trafiłyby do zagranicznych koncernów, a nie do polskich rolników.

Tok myślenia Pana Prezydenta sugeruje odejście od dotychczasowego paradygmatu rozwoju III RP (zarówno to weto, jak i inne), co moim zdaniem jest całkiem słuszne. Jednak z oklaskami na stojąco jeszcze się wstrzymam, bo pamiętam jednego ministra rolnictwa, który również chciał przełamać monopol zachodnich koncernów na handel koncentratem jabłkowym z polskich jabłek. Wszyscy pamiętamy, jak skończył – „wypluty” przez własne środowisko polityczne, które pełne było frazesów o „wstawaniu z kolan”, a gdy przyszło do konfrontacji, położyli uszy po sobie i odcięli się od własnego człowieka.

Komentarze  

+1 #582 Nie Kali 2025-10-03 08:59
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
https://wpolityce.pl/polityka/742092-wasik-nie-bedzie-obiecywanego-przez-tuska-muru-dronowego

Już planowany przez Tuska mur antydronowy poszedł sie je. ..ć ‼️ Drony atakują, ochrony nie będzie.

PYTAM JESZCZE RAZ ‼️ Mamy gigantyczny wzrost długu. Na co oni wydali te 300 miliardów ❓️‼️ Były ba za to 2 szt CPK, I aż 30 potężnych lotniskowców na morzu.

A co to ten "mur antydronowy? Bo samo użycie takiego sformułowania to czysty kretynizm. I co, mur będzie miał ile kilometrów wysokości żeby dron nie przeleciał?
Cytować
-1 #581 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-10-02 19:58
https://wpolityce.pl/polityka/742092-wasik-nie-bedzie-obiecywanego-przez-tuska-muru-dronowego

Już planowany przez Tuska mur antydronowy poszedł sie je. ..ć ‼️ Drony atakują, ochrony nie będzie.

PYTAM JESZCZE RAZ ‼️ Mamy gigantyczny wzrost długu. Na co oni wydali te 300 miliardów ❓️‼️ Były ba za to 2 szt CPK, I aż 30 potężnych lotniskowców na morzu.
Cytować
0 #580 Polak 2025-10-02 18:06
Cytuję Polak:
Cytuję Kolumb:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Ludzie rudego złapali Ukraińca który wysadził Nord Stream. Chcą go oddać szwabom a tamci Ruskim ‼️
Jak by PIS rządził takiego podłego rządu by nie było ‼️ Nie wiadomo czy to on, ale pis by mu dał jeszcze medal, llbo nigdy nie wydali ‼️albo ostrzegł go.
Ale ludzie rudego czasem służyli Ruskim i Niemcom.
No i mamy zdrajców ‼️‼️
Poprzez swoje d,ialania pomogli Łukaszence schwytać Olesia Białeckiego, ‼️ wydali Putinowi najgroźniejszego szpiega Pawła Rubcowa ‼️‼️‼️ zamiast go zamknąć ‼️‼️‼️⛔️


Trump kiedyś powiedział że lewactwo jest dobre TYLKO dla obcych, mając gdzieś swój kraj. Święta prawda !!


Radosław Sikorski też wiele bzdur mówił. Np że "był taki moment że Polska rozważała rozbiór Ukrainy z Putinem " i wiele innych. Że już nawet na niemieckim forum o nim pisali.


Spielt Polen eine Rolle bei den Anschlägen auf die Nord Stream-Pipelines?

Kurz nach den Anschlägen hatte sich frühere Verteidigungs- und Außenminister Radek Sikorski, der in den Tusk-Regierung wieder Außenminister wurde, in einem allerdings schnell wieder gelöschten Tweet bei den USA bedankt („Thank you, USA“).
Cytować
0 #579 Polak 2025-10-02 17:57
Cytuję Kolumb:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Ludzie rudego złapali Ukraińca który wysadził Nord Stream. Chcą go oddać szwabom a tamci Ruskim ‼️
Jak by PIS rządził takiego podłego rządu by nie było ‼️ Nie wiadomo czy to on, ale pis by mu dał jeszcze medal, llbo nigdy nie wydali ‼️albo ostrzegł go.
Ale ludzie rudego czasem służyli Ruskim i Niemcom.
No i mamy zdrajców ‼️‼️
Poprzez swoje d,ialania pomogli Łukaszence schwytać Olesia Białeckiego, ‼️ wydali Putinowi najgroźniejszego szpiega Pawła Rubcowa ‼️‼️‼️ zamiast go zamknąć ‼️‼️‼️⛔️


Trump kiedyś powiedział że lewactwo jest dobre TYLKO dla obcych, mając gdzieś swój kraj. Święta prawda !!


Radosław Sikorski też wiele bzdur mówił. Np że "był taki moment że Polska rozważała rozbiór Ukrainy z Putinem " i wiele innych. Że już nawet na niemieckim forum o nim pisali.
Cytować
+1 #578 Nie Kali 2025-10-02 08:54
Cytuję Kolumb:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Ludzie rudego złapali Ukraińca który wysadził Nord Stream. Chcą go oddać szwabom a tamci Ruskim ‼️
Jak by PIS rządził takiego podłego rządu by nie było ‼️ Nie wiadomo czy to on, ale pis by mu dał jeszcze medal, llbo nigdy nie wydali ‼️albo ostrzegł go.
Ale ludzie rudego czasem służyli Ruskim i Niemcom.
No i mamy zdrajców ‼️‼️
Poprzez swoje d,ialania pomogli Łukaszence schwytać Olesia Białeckiego, ‼️ wydali Putinowi najgroźniejszego szpiega Pawła Rubcowa ‼️‼️‼️ zamiast go zamknąć ‼️‼️‼️⛔️


Trump kiedyś powiedział że lewactwo jest dobre TYLKO dla obcych, mając gdzieś swój kraj. Święta prawda !!

Trump kiedyś powiedział że Ukraina niepotrzebnie zaczynała wojnę z rossją. To się samo komentuje jakie mądrości mówi.
Cytować
0 #577 Kolumb 2025-10-02 05:41
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Ludzie rudego złapali Ukraińca który wysadził Nord Stream. Chcą go oddać szwabom a tamci Ruskim ‼️
Jak by PIS rządził takiego podłego rządu by nie było ‼️ Nie wiadomo czy to on, ale pis by mu dał jeszcze medal, llbo nigdy nie wydali ‼️albo ostrzegł go.
Ale ludzie rudego czasem służyli Ruskim i Niemcom.
No i mamy zdrajców ‼️‼️
Poprzez swoje d,ialania pomogli Łukaszence schwytać Olesia Białeckiego, ‼️ wydali Putinowi najgroźniejszego szpiega Pawła Rubcowa ‼️‼️‼️ zamiast go zamknąć ‼️‼️‼️⛔️


Trump kiedyś powiedział że lewactwo jest dobre TYLKO dla obcych, mając gdzieś swój kraj. Święta prawda !!
Cytować
+1 #576 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-10-02 05:10
Ludzie rudego złapali Ukraińca który wysadził Nord Stream. Chcą go oddać szwabom a tamci Ruskim ‼️
Jak by PIS rządził takiego podłego rządu by nie było ‼️ Nie wiadomo czy to on, ale pis by mu dał jeszcze medal, llbo nigdy nie wydali ‼️albo ostrzegł go.
Ale ludzie rudego czasem służyli Ruskim i Niemcom.
No i mamy zdrajców ‼️‼️
Poprzez swoje d,ialania pomogli Łukaszence schwytać Olesia Białeckiego, ‼️ wydali Putinowi najgroźniejszego szpiega Pawła Rubcowa ‼️‼️‼️ zamiast go zamknąć ‼️‼️‼️⛔️
Cytować
+1 #575 Guest 2025-10-02 05:08
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Jak by PIS rządził to na wszystko by kasa była . Nie potrzebny by był kredyt. ⭐️
Bo złodzieje mieli przejebane :lol:

Ty masz jakiś niedorozwój psychiczny. Przecież PiS rządził gdy brano kredyty na Abramsy, K2. K9 i Patriota. Jak mieli pieniądze to czego na kredyt kupowali pisowski debilu?

Tak brali i zostawili 85 miliardów deficytu ❓️ Na 8 lat ❓️
Na co rudy wydał te400 miliardów ‼️❓️❓️❓️Wypompował Niemcom ❓️‼️

Dług zjedli inflacją. Inaczej by przekroczyli 60% pkb.

Bzdury. Inflacja była na całym świecie. W Ameryce 40 lat takiej nie było..Bo były zachwiane łańcuchy dostaw..
Po dochodach Orlenu widać że rządzą głupki, a nie gospodarze‼️
Ropę kupują za połowę tego co PIS, a paliwo kosztuje prawie tyle samo co w listopadzie 2023 r ‼️
A zyski spadły 18 krotnie‼️

Tak samo jest ze wszystkimi zyskami. Jak ******** gospodarz to i w raju gospodarczym narobi długu ‼️

A poparcie Nawrockiego rośnie . To dla Żyda i rudego nie mały ból dupy, i wymyślają te bzdury lewackim dzbanom.

To w Ameryce też mają rekordowe zadłużenie, więc to u nas też nie jest w takim razie wina Tuska
Cytować
0 #574 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-10-02 05:01
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Jak by PIS rządził to na wszystko by kasa była . Nie potrzebny by był kredyt. ⭐️
Bo złodzieje mieli przejebane :lol:

Ty masz jakiś niedorozwój psychiczny. Przecież PiS rządził gdy brano kredyty na Abramsy, K2. K9 i Patriota. Jak mieli pieniądze to czego na kredyt kupowali pisowski debilu?

Tak brali i zostawili 85 miliardów deficytu ❓️ Na 8 lat ❓️
Na co rudy wydał te400 miliardów ‼️❓️❓️❓️Wypompował Niemcom ❓️‼️

Dług zjedli inflacją. Inaczej by przekroczyli 60% pkb.

Bzdury. Inflacja była na całym świecie. W Ameryce 40 lat takiej nie było..Bo były zachwiane łańcuchy dostaw..
Po dochodach Orlenu widać że rządzą głupki, a nie gospodarze‼️
Ropę kupują za połowę tego co PIS, a paliwo kosztuje prawie tyle samo co w listopadzie 2023 r ‼️
A zyski spadły 18 krotnie‼️

Tak samo jest ze wszystkimi zyskami. Jak ******** gospodarz to i w raju gospodarczym narobi długu ‼️

A poparcie Nawrockiego rośnie . To dla Żyda i rudego nie mały ból dupy, i wymyślają te bzdury lewackim dzbanom.
Cytować
0 #573 Nie Kali 2025-10-02 03:47
Prezydent Nawrocki udaje, że „nie pamięta” decyzji o ekshumacji banderowców z UPA, na którą zgodził się w czerwcu, gdy był szefem IPN-u. To jawne kłamstwo! Bo nawet jeśli prezydent nie wie lub nie pamięta co podpisuje, to znaczy, że państwo zostało oddane w ręce nieodpowiedzialnych ludzi.
Ekshumacja oprawców z UPA, odpowiedzialnych za Rzeź Wołyńską, to policzek dla ofiar i ich rodzin. A takie tłumaczenia to nie amnezja, tylko zwykłe oszustwo. Polska potrzebuje prawdy i odwagi, a nie osób, które gubią się we własnych kłamstwach.
Cytować
0 #572 Nie Kali 2025-10-02 03:46
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Jak by PIS rządził to na wszystko by kasa była . Nie potrzebny by był kredyt. ⭐️
Bo złodzieje mieli przejebane :lol:

Ty masz jakiś niedorozwój psychiczny. Przecież PiS rządził gdy brano kredyty na Abramsy, K2. K9 i Patriota. Jak mieli pieniądze to czego na kredyt kupowali pisowski debilu?

Tak brali i zostawili 85 miliardów deficytu ❓️ Na 8 lat ❓️
Na co rudy wydał te400 miliardów ‼️❓️❓️❓️Wypompował Niemcom ❓️‼️

Dług zjedli inflacją. Inaczej by przekroczyli 60% pkb.
Cytować
-1 #571 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-10-01 18:14
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Jak by PIS rządził to na wszystko by kasa była . Nie potrzebny by był kredyt. ⭐️
Bo złodzieje mieli przejebane :lol:

Ty masz jakiś niedorozwój psychiczny. Przecież PiS rządził gdy brano kredyty na Abramsy, K2. K9 i Patriota. Jak mieli pieniądze to czego na kredyt kupowali pisowski debilu?

Tak brali i zostawili 85 miliardów deficytu ❓️ Na 8 lat ❓️
Na co rudy wydał te400 miliardów ‼️❓️❓️❓️Wypompował Niemcom ❓️‼️
Cytować
0 #570 Nie Kali 2025-10-01 17:32
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Jak by PIS rządził to na wszystko by kasa była . Nie potrzebny by był kredyt. ⭐️
Bo złodzieje mieli przejebane :lol:

Ty masz jakiś niedorozwój psychiczny. Przecież PiS rządził gdy brano kredyty na Abramsy, K2. K9 i Patriota. Jak mieli pieniądze to czego na kredyt kupowali pisowski debilu?
Cytować
-1 #569 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-10-01 17:14
Jak by PIS rządził to na wszystko by kasa była . Nie potrzebny by był kredyt. ⭐️
Bo złodzieje mieli przejebane :lol:
Cytować
-1 #568 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-10-01 17:08
Zajebali rudemu samochód, to się mści na SOP - ie :D
Widać że jego służby mają w dupie złodziei jak w jego parti są złodzieje. Tylko nie tykalni bo ludzie rudego mają swoich sędziów. Bo ich sobie wybierają. Ale jeszcze 2 lata. Ten burdel się skończy.
Cytować
-1 #567 Nie Kali 2025-10-01 16:52
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Cytuję SUKCESY PIS⭐️⭐️⭐️:
⭐⭐⭐
ZJEDNOCZONA PRAWICA SUKCESY:
BEZ KPO : ‼️
Wysoki wzrost gospodarczy, 2 miejsce w europie, gazoport
który był pomysłem Lecha Kaczyńskiego, rozbudowali, podwoili przepustowość, lotnisko w Radomiu, Via Baltca, Via Carpatia, wzrost wpływów z VAT o conajmniej 42 % do czasu pandemi, wymuszenie na Gazpromie zwrotu 6,5 mld za zawyżone ceny gazu, załatwienie dostaw gazu z USA, zniesienie wiz USA, wybudowanie Baltic Pipe, powołanie WOT, umowa na samoloty F 35, dodatki socjalne, 500 +, 300+, 13 emerytura, darmowe leki dla seniorów i dzieci, 75+ , obniżka podatku do 17 %, wzrost dochodów budżetowych z 289 mld w roku 2015 do 401 mld w roku 2019, wejście do grona państw wysoko rozwinętych, najniższe bezrobocie w historii, przejście epidemii z mniejszą śmiertelnością niż w wielu bogatszych krajach UE, 10 razy większy zysk Orlenu za rządów PIS, wiele obniżek podatku VAT, na wiele dziedzin, mały ZUS dla małych firm, całkowite zwolnienie z podatku dochodowego, młodych do 26 roku życia, obniżka akcyzy na prąd, obniżka podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw do15%, a następnie do 9%, obniżka VAT na cytrusy, obniżka VAT na pieczywo i ciastka wszelkiego rodzaju, obniżka VAT na książki, ponad 2 krotne podniesienie kwoty wolnej od podatku z 3600 do ponad 30000 zł, obniżenie VAT na domową instalację fotowoltaiczne, konstytucja dla biznesu, samoloty dla VIP-ów, zniesienie podatku od spadków i darowizn, becikowe, dzierżawa wieczysta we własność, największy wzrost płac i powroty z emigracji, powołanie CBA, zmniejszenie długu publicznego do PKB do czasu epidemii, i wiele innych które tu nie chce dłużej wymieniać.
Wszystko to jest zamazywane przez opozycję. Bo defakto to jest ich porażką, bo nawet połowy tego nie zrobili, a ludzie musieli uciekać za granicę, żeby więcej zarobić i lepiej żyć.


Za to wszystko PIS ZAPŁACIŁ ‼️
I nie narobił 300 miliardów dluguvi 100 miliardów w BGK ‼️
Ale na jachty I kasa dla esbeków u rudego kasa jest ‼️

Jakby za te 1000 czołgów zapłacił to by były. A tak na Abramsy kredyt, na K2 kredyt i na K9 kredyt. No i jeszcze kredyt na pseudomyśliwiec który nie wiadomo kiedy będzie.
Cytować
0 #566 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-10-01 16:43
Cytuję SUKCESY PIS⭐️⭐️⭐️:
⭐⭐⭐
ZJEDNOCZONA PRAWICA SUKCESY:
BEZ KPO : ‼️
Wysoki wzrost gospodarczy, 2 miejsce w europie, gazoport
który był pomysłem Lecha Kaczyńskiego, rozbudowali, podwoili przepustowość, lotnisko w Radomiu, Via Baltca, Via Carpatia, wzrost wpływów z VAT o conajmniej 42 % do czasu pandemi, wymuszenie na Gazpromie zwrotu 6,5 mld za zawyżone ceny gazu, załatwienie dostaw gazu z USA, zniesienie wiz USA, wybudowanie Baltic Pipe, powołanie WOT, umowa na samoloty F 35, dodatki socjalne, 500 +, 300+, 13 emerytura, darmowe leki dla seniorów i dzieci, 75+ , obniżka podatku do 17 %, wzrost dochodów budżetowych z 289 mld w roku 2015 do 401 mld w roku 2019, wejście do grona państw wysoko rozwinętych, najniższe bezrobocie w historii, przejście epidemii z mniejszą śmiertelnością niż w wielu bogatszych krajach UE, 10 razy większy zysk Orlenu za rządów PIS, wiele obniżek podatku VAT, na wiele dziedzin, mały ZUS dla małych firm, całkowite zwolnienie z podatku dochodowego, młodych do 26 roku życia, obniżka akcyzy na prąd, obniżka podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw do15%, a następnie do 9%, obniżka VAT na cytrusy, obniżka VAT na pieczywo i ciastka wszelkiego rodzaju, obniżka VAT na książki, ponad 2 krotne podniesienie kwoty wolnej od podatku z 3600 do ponad 30000 zł, obniżenie VAT na domową instalację fotowoltaiczne, konstytucja dla biznesu, samoloty dla VIP-ów, zniesienie podatku od spadków i darowizn, becikowe, dzierżawa wieczysta we własność, największy wzrost płac i powroty z emigracji, powołanie CBA, zmniejszenie długu publicznego do PKB do czasu epidemii, i wiele innych które tu nie chce dłużej wymieniać.
Wszystko to jest zamazywane przez opozycję. Bo defakto to jest ich porażką, bo nawet połowy tego nie zrobili, a ludzie musieli uciekać za granicę, żeby więcej zarobić i lepiej żyć.


Za to wszystko PIS ZAPŁACIŁ ‼️
I nie narobił 300 miliardów dluguvi 100 miliardów w BGK ‼️
Ale na jachty I kasa dla esbeków u rudego kasa jest ‼️
Cytować
-1 #565 Nie Kali 2025-10-01 14:46
Cytuję Nocny pingwin:
Cytuję Nie Kali:
Musze przyznać, że pan minister
@mblaszczak
ma poczucie humoru. Człowiek który sfinansował rozbudowę zakładów w Korei i USA, zapomniał w umowach zapisać realną polonizację czy choćby serwis sprzętu w Polsce i sprowadził do WP haubice K9 zamiast rozwijać produkcję Kraba, teraz pisze o priorytetyzacji polskiego przemysłu.

Stworzenie nowych instytucji, dublujących zadania
@BBN_PL
i
@SztabGenWP
to jego nowy pomysł na nowocześniejszą armię.


Sabak co ci to napisał jest takim samym durniem jak ty ! A gdzie fabryka czołgów i te tysiąc czołgów co Błaszczak załatwił w Polsce ‼️ ❓️ KASA POSZŁA NA JACHTY I BURDELE , a czołgi to dla tych tuskowych zdrajców mniej ważne, tak jak dla świni, liczy się tylko koryto !
Tak wygospodarzyli że nasze państwo zadłuża się miliard zł DZIENNIE ‼️
I nic nie ma . Bimbają sobie dalej

Jakby Błaszczak załatwił te 1000 czołgów to by one były, a nie ma bo nie załatwił. Trzeba było kupić i zapłacić a nie tylko wyrażać chęć zakupu i wielkie plany. Żaden kontrakt Błaszczaka nie został anulowany.
Cytować
0 #564 Nie Kali 2025-10-01 11:44
https://www.facebook.com/photo/?fbid=24845403558474200&set=a.725301657577727
Coś o waszym ulubieńcu.
Cytować
0 #563 Nocny pingwin 2025-10-01 11:30
Cytuję Nie Kali:
Musze przyznać, że pan minister
@mblaszczak
ma poczucie humoru. Człowiek który sfinansował rozbudowę zakładów w Korei i USA, zapomniał w umowach zapisać realną polonizację czy choćby serwis sprzętu w Polsce i sprowadził do WP haubice K9 zamiast rozwijać produkcję Kraba, teraz pisze o priorytetyzacji polskiego przemysłu.

Stworzenie nowych instytucji, dublujących zadania
@BBN_PL
i
@SztabGenWP
to jego nowy pomysł na nowocześniejszą armię.


Sabak co ci to napisał jest takim samym durniem jak ty ! A gdzie fabryka czołgów i te tysiąc czołgów co Błaszczak załatwił w Polsce ‼️ ❓️ KASA POSZŁA NA JACHTY I BURDELE , a czołgi to dla tych tuskowych zdrajców mniej ważne, tak jak dla świni, liczy się tylko koryto !
Tak wygospodarzyli że nasze państwo zadłuża się miliard zł DZIENNIE ‼️
I nic nie ma . Bimbają sobie dalej
Cytować
-1 #562 Nie Kali 2025-10-01 10:12
Musze przyznać, że pan minister
@mblaszczak
ma poczucie humoru. Człowiek który sfinansował rozbudowę zakładów w Korei i USA, zapomniał w umowach zapisać realną polonizację czy choćby serwis sprzętu w Polsce i sprowadził do WP haubice K9 zamiast rozwijać produkcję Kraba, teraz pisze o priorytetyzacji polskiego przemysłu.

Stworzenie nowych instytucji, dublujących zadania
@BBN_PL
i
@SztabGenWP
to jego nowy pomysł na nowocześniejszą armię.
Cytować
+1 #561 Nie Kali 2025-10-01 08:45
Cytuję Herr.. Tussk‼️:
Podobno ludzie rudego chcą dać prezent Putinowi i oddać Ukraińca podejrzanego o wysadzenie rur gazowych w których płynęła ukraińska krew, iapychała kieszenie Putinowi do wojen. Oczywiście Niemiec premierem i klęknie przed szwabami ‼️


Podobno jesteś mądry. Podobno...
Cytować
+1 #560 Herr.. Tussk‼️ 2025-09-30 14:09
Podobno ludzie rudego chcą dać prezent Putinowi i oddać Ukraińca podejrzanego o wysadzenie rur gazowych w których płynęła ukraińska krew, iapychała kieszenie Putinowi do wojen. Oczywiście Niemiec premierem i klęknie przed szwabami ‼️
Cytować
+2 #559 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-09-30 04:29
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Na łamach „Gazety Wyborczej” opublikowany został tekst Marcina Kąckiego, w którym dziennikarz sugeruje, że w kontaktach damsko-męskich mógł dopuszczać się zachowań klasyfikowanych jako przestępstwa seksualne. Jednak to nie zrobiło większego wrażenia na lewicowo-liberalnym mainstreamie, który nawet pochwalił publicystę za odwagę i przyznanie się do win. Sytuacja się zmieniła, gdy oświadczenie zamieściła jedna z jego ofiar i opisała szokujące zachowania Kąckiego. Dopiero po tym „GW” zdecydowała się zawiesić współpracę z dziennikarzem. Tymczasem „Codzienna” wystosowała zapytania do firm, które ostatnio zasłynęły z włączania się w spór polityczny w naszym kraju, o to, czy w związku z ujawnioną seksaferą mają zamiar wycofać swoje reklamy z mediów związanych ze spółką Agora.


Ofiara przerywa milczenie ‼️‼️‼️
Sytuacja ta natychmiast się zmieniła, gdy na tekst Kąckiego zareagowała Karolina Rogaska, dziennikarka „Newsweeka”, która w mediach społecznościowych opublikowała szokujące szczegóły zachowania publicysty „GW” wobec niej.

„Czemu nie napisałeś, że moje wielokrotne NIE potraktowałeś jak niebyłe, czemu nie padło, jak rzuciłeś do mnie, że »teraz odmawiasz, a po 30-stce nie będziesz już tak wybrzydzać i będziesz ruchać się jak popadnie«? Jak za stosowne uznałeś rozebranie się i masturbację mimo mojego ewidentnego przerażenia? Obrzydliwe zachowanie. OBRZYDLIWE. Przepraszam za dosłowność, ale już nie mam siły na półsłówka”
– napisała wyraźnie oburzona Rogaska
.
Takie zepsucie ma lewacki ściek ale o tym nie pisnęli słówka :-)
Cytować
+1 #558 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-09-30 04:22
Na łamach „Gazety Wyborczej” opublikowany został tekst Marcina Kąckiego, w którym dziennikarz sugeruje, że w kontaktach damsko-męskich mógł dopuszczać się zachowań klasyfikowanych jako przestępstwa seksualne. Jednak to nie zrobiło większego wrażenia na lewicowo-liberalnym mainstreamie, który nawet pochwalił publicystę za odwagę i przyznanie się do win. Sytuacja się zmieniła, gdy oświadczenie zamieściła jedna z jego ofiar i opisała szokujące zachowania Kąckiego. Dopiero po tym „GW” zdecydowała się zawiesić współpracę z dziennikarzem. Tymczasem „Codzienna” wystosowała zapytania do firm, które ostatnio zasłynęły z włączania się w spór polityczny w naszym kraju, o to, czy w związku z ujawnioną seksaferą mają zamiar wycofać swoje reklamy z mediów związanych ze spółką Agora.
Cytować
-1 #557 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-09-30 04:13
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
To co dzieci miały do tej pory w innym przedmiocie było wystarczające. Nie trzeba uczyć o rodzajach zboczeń. Bo tego nie ma nawet u psów jak to powiedział kiedyś kandydat na prezydenta Kielc. Tak nie zachowują się nawet psy. ‼️

Każde dziecko powinno umieć odróżnić zboczonego księdza czyli pedała albo pedofila od takiego normalnego co ma babę.

Dziś każde dziecko wie i umie odróżnić, tylko ten wasz naczelny żyd z wyborczej obrzydza kościół a wybiela pedałów. I pisze dla pedałów I ludzi co mówią że nie wiedzą jakiej są płci. U psów nigdy nie ma takiego problemu. Kiedyś do radia zadzwonił jakiś słuchacz I powiedział że to są ludzie chorzy psychicznie tylko nikt tego nie nazwał , a dziennikarz jedynki mało nie oszalał bo nie wiedział co mu powiedzieć w programie na żywo. Na ścieku tvp był kiedyś wywiad z pedałami to do dziś tvp nie może się pozbierać tak traci widzów, jej miejsce zajęła Republika ⭐️✌️⭐️
Cytować
-1 #556 Nie Kali 2025-09-29 22:01
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
To co dzieci miały do tej pory w innym przedmiocie było wystarczające. Nie trzeba uczyć o rodzajach zboczeń. Bo tego nie ma nawet u psów jak to powiedział kiedyś kandydat na prezydenta Kielc. Tak nie zachowują się nawet psy. ‼️

Każde dziecko powinno umieć odróżnić zboczonego księdza czyli pedała albo pedofila od takiego normalnego co ma babę.
Cytować
+1 #555 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-09-29 19:03
To co dzieci miały do tej pory w innym przedmiocie było wystarczające. Nie trzeba uczyć o rodzajach zboczeń. Bo tego nie ma nawet u psów jak to powiedział kiedyś kandydat na prezydenta Kielc. Tak nie zachowują się nawet psy. ‼️
Cytować
+1 #554 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-09-29 18:56
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://niezalezna.pl/polityka/ujawniamy-syn-trzaskowskich-wypisany-przez-rodzicow-z-edukacji-zdrowotnej-zrezygnowala-cala-jego-klasa/553093

No prooooszęęę :D
Syn Trzaskowskiego został wypisany z " edukacji zdrowotnej " ministry lewackiej. :lol:
Widać nie chce żeby jego dzieci uczyły się o zboczeniach seksualnych pod przykrywką zdrowia.
A a innym każą się uczyć syfu.

No proszę! A już dawno wam pisałem wy pisowscy debile że jak wam jakieś zajęcia w szkole nie pasują to dziecko nie musi chodzić. To wy pajace żeście się bulwersowali o jakieś tam nauki dziwnej treści. Choćby Trzaskowski sfinansował codziennie godzinę szkolenia LGBT to nikt nie musi na to chodzić, a dla was pisowskie zjeby to było jak przymus.
Dodam że komentujecie a żaden z was durnie nie wie co miało być na tej edukacji zdrowotnej bo żaden z was pisowscy idioci nie przeczytał programu nauczania do tego.

Przeczytali FACHOWCY i to fachowcy powiedzieli że tam były powplatane takie tematy, że to demoralizowały by dzieci. Rozwód był przedstawiony jak normalność a nawet zachęcenie, sposoby masturbacji, aborcja tak jak zrobienie " kupy w kiblu".
Jak by tam nie powplatali syfu, to by bonżur nie wypisał. Poza tym tam jest dużo ideologi lewicowej, Sodomy i Gomory jako normalności. Po takich " lekcjach " wzrośnie ilość rozwodów no bo im zryją mózgi. ‼️
Ale nie o to tylko chodzi ! Jak zobaczą że mało kto będzie chciał się indoktrynować, to zrobią przymusowe za rok ‼️
Cytować
0 #553 Nie Kali 2025-09-29 18:28
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://niezalezna.pl/polityka/ujawniamy-syn-trzaskowskich-wypisany-przez-rodzicow-z-edukacji-zdrowotnej-zrezygnowala-cala-jego-klasa/553093

No prooooszęęę :D
Syn Trzaskowskiego został wypisany z " edukacji zdrowotnej " ministry lewackiej. :lol:
Widać nie chce żeby jego dzieci uczyły się o zboczeniach seksualnych pod przykrywką zdrowia.
A a innym każą się uczyć syfu.

No proszę! A już dawno wam pisałem wy pisowscy debile że jak wam jakieś zajęcia w szkole nie pasują to dziecko nie musi chodzić. To wy pajace żeście się bulwersowali o jakieś tam nauki dziwnej treści. Choćby Trzaskowski sfinansował codziennie godzinę szkolenia LGBT to nikt nie musi na to chodzić, a dla was pisowskie zjeby to było jak przymus.
Dodam że komentujecie a żaden z was durnie nie wie co miało być na tej edukacji zdrowotnej bo żaden z was pisowscy idioci nie przeczytał programu nauczania do tego.
Cytować
-1 #552 Szkody Tuskowców ⛔ 2025-09-29 17:34
https://youtube.com/shorts/xYw7ULymG8k?si=7lzEFPjAwSJgMWue

Ale Niemiec podsumował rudego. Widać tam też są ludzie którzy mają rozum, ale są zniewoleni tą lewacką ideologią .
Cytować
+1 #551 Szkody Tuskowców ⛔ 2025-09-29 16:13
https://niezalezna.pl/polityka/ujawniamy-syn-trzaskowskich-wypisany-przez-rodzicow-z-edukacji-zdrowotnej-zrezygnowala-cala-jego-klasa/553093

No prooooszęęę :D
Syn Trzaskowskiego został wypisany z " edukacji zdrowotnej " ministry lewackiej. :lol:
Widać nie chce żeby jego dzieci uczyły się o zboczeniach seksualnych pod przykrywką zdrowia.
A a innym każą się uczyć syfu.
Cytować
+3 #550 Herr.. Tussk ‼️ 2025-09-29 12:10
Cytuję Herr.. Tussk ‼️:
https://youtu.be/T73JehGGUJs?si=Lu0F_Vcms4KZcdTX

Tak banda rudego załatwia sprawy rolników ‼️ Teraz mają wielki ból dupy że wygrał patriota ✌️. A nie reprezentant pedałów.


Matka tęczowego bonżura była tajną donosicielką bezpieki o pseudonimie "Justyna ". Jak by go ludzie wybrali bezpieka i komuchy by mieli raj ‼️ A kraj na kolanach przed Niemcami. Widać tresura rudego im nie wystarczyła. Ludzie nie takie głupie.
Cytować
+4 #549 Herr.. Tussk ‼️ 2025-09-29 12:02
https://youtu.be/T73JehGGUJs?si=Lu0F_Vcms4KZcdTX

Tak banda rudego załatwia sprawy rolników ‼️ Teraz mają wielki ból dupy że wygrał patriota ✌️. A nie reprezentant pedałów.
Cytować
-4 #548 Nie Kali 2025-09-29 09:27
I tu się pojawia pytanie kim był biologiczny ojciec Batyra?
Ja znam odpowiedź. Podobieństwo jest uderzające.
Cytować
-3 #547 Guest 2025-09-29 03:42
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Cytuję Guest:
Cytuję Eryk:
https://wpolityce.pl/

TO SWIETNY PORTAL Z WIADOMOSCIAMI ⭐️✌️✌️ :-)

Niezależna pl też . ⭐️ Nie ma tam Żydów, ani dzieci komuchów.

Kaczyński to syn komucha,tak dla twojej wiadomości

Bredna !
Jego ojciec, Rajmund Kaczyński, z zawodu inżynier, był żołnierzem Armii Krajowej i uczestnikiem powstania warszawskiego.
Armią Krajowa była torturowana i zabijana przez komuchów. Brak Michnika co wam patroszą mózgi miał w tym udział.
Ściek Michnika stopniał z miliona egzemplarzy do 40 tys wyznawców bo wywalił dziennikarzy którzy pisali prawdę.

Ale BIOLOGICZNY ojciec !!
Cytować
+1 #546 Szkody Tuskowców ⛔ 2025-09-28 19:48
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
https://youtube.com/shorts/htaOFqtGiok?si=OwRI7DZ90PK2Nzwn

Bestialstwo Niemców ! A Tusk wykonuje każde ich Niemiecki rozkaz !


https://youtube.com/shorts/A51LB4wHcDs?si=cmzkGgZO3xO49lIf

A tu Michnik miał usprawiedliwiać zbrodniarzy UPA ‼️
Cytować
+2 #545 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-09-28 18:54
https://youtube.com/shorts/htaOFqtGiok?si=OwRI7DZ90PK2Nzwn

Bestialstwo Niemców ! A Tusk wykonuje każde ich Niemiecki rozkaz !
Cytować
+1 #544 Jemen 2025-09-28 18:02
https://youtu.be/VA50ZecT_QI?si=p8dTl1ea62OXZ_Z9

Obraz żydokomuny w bezpiece i prześladowania żołnierzy AK .
Cytować
0 #543 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-09-28 17:21
https://www.facebook.com/reel/1634164187541925/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

Kolej wytrzymała okupacje, komunę, ale nie rządy Tuska ‼️
Cytować
0 #542 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-09-28 17:15
https://tvn24.pl/polska/waldemar-zurek-kieruje-wezwanie-do-neosedziow-z-naczelnego-sadu-administracyjnego-st8670598

Wygląda na to że żurek szantażuje legalnych sędziów ‼️ A sam jest nie legalny. Walka trwa ! Ale nikt z uzurpatorów, sobie nie będzie wybierał sędziów i jednoosobowo decydował o ich statucie. A po zmianie władzy albo ucieknie albo go zamkną.
Cytować
0 #541 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-09-28 16:59
Cytuję Guest:
Cytuję Eryk:
https://wpolityce.pl/

TO SWIETNY PORTAL Z WIADOMOSCIAMI ⭐️✌️✌️ :-)

Niezależna pl też . ⭐️ Nie ma tam Żydów, ani dzieci komuchów.

Kaczyński to syn komucha,tak dla twojej wiadomości

Bredna !
Jego ojciec, Rajmund Kaczyński, z zawodu inżynier, był żołnierzem Armii Krajowej i uczestnikiem powstania warszawskiego.
Armią Krajowa była torturowana i zabijana przez komuchów. Brak Michnika co wam patroszą mózgi miał w tym udział.
Ściek Michnika stopniał z miliona egzemplarzy do 40 tys wyznawców bo wywalił dziennikarzy którzy pisali prawdę.
Cytować
-3 #540 Guest 2025-09-28 15:50
Cytuję Eryk:
https://wpolityce.pl/

TO SWIETNY PORTAL Z WIADOMOSCIAMI ⭐️✌️✌️ :-)

Niezależna pl też . ⭐️ Nie ma tam Żydów, ani dzieci komuchów.

Kaczyński to syn komucha,tak dla twojej wiadomości
Cytować
0 #539 Polak 2025-09-28 15:03
https://youtube.com/shorts/p1GoDUZz3HM?si=5LygX6CVCkWSQVFG

Ciekawa wypowiedź Korwina, ale prawdziwa.
Cytować
0 #538 Eryk 2025-09-28 14:47
https://wpolityce.pl/

TO SWIETNY PORTAL Z WIADOMOSCIAMI ⭐️✌️✌️ :-)

Niezależna pl też . ⭐️ Nie ma tam Żydów, ani dzieci komuchów.
Cytować
0 #537 Nie Kali 2025-09-28 14:01
Cytuję Eryk:
Cytuję Nie Kali:
Wszyscy piszą o tym że Nawrocki podpisał i ukraińscy bezrobotni dostaną 800+ tylko wasza pisowska sekta nie przyjmuje do wiadomości.

Powiedz że coś ćpasz ?
No bo niektóre wasze dygnitarze noszą biały proszek i nie chcą powiedzieć co to jest .

Czyli tak jak pisałem pisowska sekta nie przyjmuje do wiadomości.
Cytować
-1 #536 Eryk 2025-09-28 13:41
Wasz tęczowy pajac nie lata już z pedałami ?
Cytować
0 #535 Eryk 2025-09-28 13:38
Cytuję Nie Kali:
Wszyscy piszą o tym że Nawrocki podpisał i ukraińscy bezrobotni dostaną 800+ tylko wasza pisowska sekta nie przyjmuje do wiadomości.

Powiedz że coś ćpasz ?
No bo niektóre wasze dygnitarze noszą biały proszek i nie chcą powiedzieć co to jest .
Cytować
-3 #534 Nie Kali 2025-09-28 13:15
Wszyscy piszą o tym że Nawrocki podpisał i ukraińscy bezrobotni dostaną 800+ tylko wasza pisowska sekta nie przyjmuje do wiadomości.
Cytować
+2 #533 Szkody Tuskowców ⛔️ 2025-09-28 11:58
https://youtu.be/plFH9RiyrW8?feature=shared

Tak rudy chciał bronić Polski ‼️‼️
Jak zdrajca ‼️
Jeden z odcinków jest jak Sikorski i rudy otrzymali propozycje Putina już 15 lat temu żeby zaatakować Ukrainę. I NIE ZAPISALI TEJ PROPOZYCJI W NOTATKACH DYPLOMATYCZNYCH albo je zniszczyli. Żeby ukryć prawdę I nie ostrzec Ukrainy.
Cytować

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły