Jabłka zablokowały drogę powiatową
Polecane

Jabłka zablokowały drogę powiatową

Mieszkańcy Gałkowic w gminie Dwikozy (woj. świętokrzyskie) zostali zaskoczeni niecodziennym widokiem – droga powiatowa w miejscowości została całkowicie zasypana jabłkami. Owoce pokrywały jezdnię na długości 250 metrów, stwarzając poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Nietypowa interwencja strażaków miała miejsce w niedzielne popołudnie, 28 września. Zgłoszenie wpłynęło po godzinie 16:30 do strażaków z Sandomierza oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Rozsypane owoce zajmowały całą szerokość drogi, uniemożliwiając bezpieczny przejazd. Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej – jednostkę ratowniczo-gaśniczą z Sandomierza oraz zastęp z OSP Gałkowice.

Strażacy przystąpili do oczyszczania jezdni, używając łopat i szufli, aby zgarnąć jabłka na pobocze. Następnie drogę przemyto wodą, co pozwoliło przywrócić jej pełną przejezdność i wyeliminować bezpośrednie zagrożenie.

Wciąż nie ustalono, w jaki sposób doszło do rozsypania tak dużej ilości owoców. Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające, mające na celu ustalenie sprawcy incydentu.

 

Komentarze  

-1 #18 Kenzo 2025-10-02 03:28
Nie wiadomo kto
Obstawiam prowokację urządzoną przez kogoś z pis konfederacji.
Lubią takie nieformalne akty wandalizmu
Strajki można zrobić legalnie
Uważajcie na podjudzanie i prowokacje
Cytować
-3 #17 Guest 2025-10-01 10:51
Cytuję Marian:
To protest był?

Tak
Przeciw wysokim cen jabłek
Cytować
0 #16 Marian 2025-10-01 10:12
To protest był?
Cytować
-5 #15 Guest 2025-09-30 21:27
Cytuję Tomek:
Jakie to typowe dla naszego krajana.
Wysypac, zniszczyc, a z ceny nie zejdzie

Przecież my możemy za darmo pracować na da niemców... Taką mentalność ma dużo Polaków bo ktoś rzuci grosze to trzeba zapierdalać ... Trzeba się szanować a nie być popychadłem ...
Cytować
+8 #14 Marek 2025-09-30 21:13
Jeśli to był przemysł, to się nie dziwię, 0,62 zł za kg. Ktoś nie wytrzymał.A swoją drogą to gdzie te przymrozki, miało nie być plonów.....
Cytować
+18 #13 Marek 2025-09-30 18:44
Widzę że niektórzy pracę tego człowieka
wyceniają bardzo nisko jestem ciekaw
czy swoją też tak wycenią.
Cytować
+10 #12 Guest 2025-09-30 18:27
Cytuję Gość:
W taki sposób został przekazany protest przeciwko rządzącym ,którzy sprowadzają drogie owoce a polskie uważają za g......

Możesz coś więcej na ten temat,co rząd niby sprowadza,jak banany są tańsze w sklepach od polskich jabłek
Cytować
+19 #11 Gość 2025-09-30 18:00
W taki sposób został przekazany protest przeciwko rządzącym ,którzy sprowadzają drogie owoce a polskie uważają za g......
Cytować
+32 #10 MSZ 2025-09-30 17:44
Czy tylko ja zrozumiałam, że to jest protest przeciwko sprowadzaniu żywności z Niemiec i Ameryki Południowej?
Nie długo nieświadomi ludzie, którzy mają w nosie co jedzą, byle tanie było, zjedzą tony pestycydów i innych chemikaliów w tym jedzeniu, a potem będą umierać.
Ja osobiście rolnika Polskiego szanuję i wolę jeść mniej, a przynajmniej wiem co.
Cytować
-9 #9 Guest 2025-09-30 17:23
Cytuję Daria:
Cytuję Sabina:
Jak tak można zrobić zamiast oddać ludziom co pragną jabłka a nie stać ich kupic poim zdaniem ukarać. Zngem

Ja bym nie chciała jeść jabłek z ziemi.

To się myje pod wodą i je
Cytować
+4 #8 Piotr 2025-09-30 16:27
To pozbieraj, biegusiem :-)
Cytować
+5 #7 Tomasz 2025-09-30 16:26
Starczyła by plugoodsnierzarka, a nie łopaty i szufle.
Cytować
-4 #6 Guest 2025-09-30 15:58
Cytuję Daria:
Cytuję Sabina:
Jak tak można zrobić zamiast oddać ludziom co pragną jabłka a nie stać ich kupic poim zdaniem ukarać. Zngem

Ja bym nie chciała jeść jabłek z ziemi.

A jak leży jabłko które spadnie z drzewa to na czym leży? Na słońcu, jejej co za ludzie
Cytować
-18 #5 Daria 2025-09-30 15:28
Cytuję Sabina:
Jak tak można zrobić zamiast oddać ludziom co pragną jabłka a nie stać ich kupic poim zdaniem ukarać. Zngem

Ja bym nie chciała jeść jabłek z ziemi.
Cytować
-16 #4 Tomek 2025-09-30 15:23
Jakie to typowe dla naszego krajana.
Wysypac, zniszczyc, a z ceny nie zejdzie
Cytować
-22 #3 Sabina 2025-09-30 15:11
Jak tak można zrobić zamiast oddać ludziom co pragną jabłka a nie stać ich kupic poim zdaniem ukarać. Zngem
Cytować
-24 #2 Miśka 2025-09-30 07:00
Takie drogie owoce. Podejrzewam , że każdy chętnie by kupił za symboliczną złotówkę.Wstyd.
Cytować
+11 #1 Piotr 2025-09-30 06:53
A wystarczyłby pług drogowy do ogarnięcia
Cytować

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły