Bez uprawnień, ale z rozmachem – cztery wózki sadownicze na haku
Wczoraj, około godziny 18, w miejscowości Łukowiec funkcjonariusze sandomierskiej drogówki zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Siedząca za kierownicą 32-latka ciągnęła za swoim pojazdem cztery wózki sadownicze, mimo że nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem tej kategorii.
Podczas kontroli okazało się, że kierująca naruszyła przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którymi zespół pojazdów w tym przypadku mógł składać się maksymalnie z trzech pojazdów. Kobieta, ciągnąc cztery wózki sadownicze, złamała prawo.
Kontrola zakończyła się sporządzeniem przez policjantów dokumentacji niezbędnej do skierowania wniosku o ukaranie do sądu oraz zakazem dalszej jazdy dla 32-latki.
Warto przypomnieć, że zgodnie z definicją zawartą w art. 62 ust. 1 pkt 4 ustawy, zespół pojazdów może składać się maksymalnie z trzech pojazdów, w tym ciągnika rolniczego oraz przyczep lub pojazdów wolnobieżnych.
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Przed upałami: Jak chłodzić rośliny i stymulować fotosyntezę?
- Jędrne jabłka bez chorób przechowalniczych
- Afera z nawozami. Magazynierzy sprzedawali „na lewo”, strata ponad pół miliona złotych
- Polskie czy importowane? Oznaczenia czereśni pod kontrolą
- 35°C na termometrach. Koniec czerwca przyniesie skrajne temperatury
- Nielegalne przepakowywanie importowanych owoców? Sadownicy żądają działań służb
- Ceny malin nie do przyjęcia. Plantatorzy grożą protestami


Komentarze
Rolnik to wykonał. Ale gdyby inspektor był podły jak ci policjanci to od razu nałożył by mandat lud grzywnę bo takie jest prawo. A im w inspektoracie wyświetla się na czerwono u kogo i gdzie nie ma uprawnień. Nie trzeba donosu. To był dobry człowiek.
Nie wiem czy jesteś durniem, czy tylko udajesz, a ta wypowiedź jest na poziomie ułomności umysłowej !
Zwracam uwagę,że prawo w tym drogowe nie jest stanowione na komendzie policji tylko w Sejmie I Senacie .Jakich wybierasz posłów i senatorów takie masz prawo - w tym drogowe.Obszczekiwanie policji świadczy o tym ,że nie masz pojęcia o stanowieniu prawa w Polsce .
W Niemczech też jezdżą wózkami sadowniczymi, po drogach gminnych i nikt się nie czepia.
U nas złodzieje robią co chcą, ale łapią tych co produkują żywność !!