Zamiast pomocy – rachunek na 30 tysięcy złotych. Sadownik nie dowierza, co zobaczył
Polecane

Zamiast pomocy – rachunek na 30 tysięcy złotych. Sadownik nie dowierza, co zobaczył

Jeden z sadowników zgłosił się do naszej redakcji z prośbą o nagłośnienie swojej sprawy dotyczącej rozliczeń z PGE po złożeniu dokumentów w ramach programu pomocy de minimis dla rolników. Jak relacjonuje, mimo że kilkukrotnie poprawiał swoje oświadczenia zgodnie z zaleceniami pracowników biura obsługi klienta PGE, po kilku miesiącach otrzymał… fakturę na ponad 30 tysięcy złotych, z terminem płatności wynoszącym zaledwie kilka dni.

– Wszystko wypełniałem jak trzeba. Byłem w biurze obsługi PGE kilka razy, poprawiałem deklaracje zgodnie z ich wskazówkami. Kierownik zapewniał, że teraz już będzie dobrze. A teraz dostaję fakturę na ponad 30 tysięcy złotych z terminem płatności sześć dni. Można zawału dostać – relacjonuje sadownik.

Jak mówi, nigdy nie dostał informacji, co dokładnie było źle w złożonych dokumentach. Pismo z PGE zawierało jedynie ogólne stwierdzenie, że wniosek jest „niewłaściwie wypełniony”, bez wskazania przyczyny.

– Gdyby napisali, co poprawić, każdy by to zrobił. A tak wygląda to, jakby ktoś celowo chciał, żeby ludzie popełniali błędy – dodaje sadownik.

Nie jest to odosobniony przypadek – w sieci pojawiają się relacje innych rolników, którzy po złożeniu wniosków o pomoc otrzymali wysokie faktury.

Zwrócimy się do PGE o wyjaśnienia: ile podobnych przypadków odnotowano, z czego wynikają błędy w wypełnianiu dokumentów i czy istnieje możliwość odwołania się od wystawionych faktur.

Komentarze  

+2 #5 Janusz 2025-10-31 13:42
Cytuję Poldek:
Po zmianie władzy już zapomnieliście że prezesi spółek energetycznych pokupili za nasze pieniądze nowe limuzyny? Bo te zwykłe co mieli to im nie pasowały. Szlachta się bawi, a lud ciemięży

Cytuję Poldek:
Po zmianie władzy już zapomnieliście że prezesi spółek energetycznych pokupili za nasze pieniądze nowe limuzyny? Bo te zwykłe co mieli to im nie pasowały. Szlachta się bawi, a lud ciemięży

Cytuję Poldek:
Po zmianie władzy już zapomnieliście że prezesi spółek energetycznych pokupili za nasze pieniądze nowe limuzyny? Bo te zwykłe co mieli to im nie pasowały. Szlachta się bawi, a lud ciemięży

Cytuję Poldek:
Po zmianie władzy już zapomnieliście że prezesi spółek energetycznych pokupili za nasze pieniądze nowe limuzyny? Bo te zwykłe co mieli to im nie pasowały. Szlachta się bawi, a lud ciemięży



A z którego roku są przedłużane tylko ustawy o tych pomocach albo o zamrożeniu cen?
Cytować
+5 #4 Poldek 2025-10-31 07:07
Po zmianie władzy już zapomnieliście że prezesi spółek energetycznych pokupili za nasze pieniądze nowe limuzyny? Bo te zwykłe co mieli to im nie pasowały. Szlachta się bawi, a lud ciemięży
Cytować
+6 #3 XXX 2025-10-31 06:54
Naiwni myśleliście że dadzą wam za darmo? Może na początku było fajnie żeby plebs nie szumiał odnośnie podatku ETS a teraz trzeba spłacać aby saldo się zgadzało. LUDZIE PRZEJŻYJCIE NA OCZY ROBIĄ WAS W CHU.A DADZĄ WAM OCHŁAPY A NASTĘPNIE ODBIORĄ.
Cytować
+8 #2 Zygmunt 2025-10-31 06:33
A PSL wslczy tylko o punkty wyborcze
Cytować
+1 #1 Zygmunt 2025-10-31 06:30
Łapówy aż gryzą w oczy. Tylko ślepiec myśli może myśleć ze nie chodziło o łapówki
Cytować

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły