Fabryka nielegalnych papierosów w gospodarstwie sadowniczym zlikwidowana przez CBŚP i Straż Graniczną
Polecane

Fabryka nielegalnych papierosów w gospodarstwie sadowniczym zlikwidowana przez CBŚP i Straż Graniczną

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z mundurowymi z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi, przeprowadzili skoordynowaną akcję w trzech lokalizacjach, likwidując rozbudowaną linię produkcyjną nielegalnych papierosów i zatrzymując 15 osób zaangażowanych w proceder.

W pierwszych dniach listopada służby działały na terenie powiatów grójeckiego, rawskiego i przasnyskiego. Efektem akcji było zlikwidowanie w pełni wyposażonej fabryki papierosów.

Podczas działań ujawniono kompletną linię produkcyjną, suszarnię oraz magazyny, w których znajdowało się ponad 12,7 mln sztuk papierosów opatrzonych znakami znanej marki tytoniowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad 25 ton suszu i tytoniu, a także liczne półprodukty wykorzystywane do dalszej produkcji.

Wartość przejętego towaru akcyzowego oszacowano na ponad 28 mln zł. Gdyby nielegalne wyroby trafiły na rynek, Skarb Państwa mógłby ponieść straty przekraczające 53 mln zł z tytułu uszczupleń podatkowych.

Łącznie zatrzymano 15 osób, w tym dziewięciu obywateli Armenii zaangażowanych w proceder. Część zatrzymań miała miejsce w halach wykorzystywanych oficjalnie jako sortownie owoców.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi przedstawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przestępstwami skarbowymi. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Łodzi zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec 14 osób.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Komentarze  

+1 #7 Edek 2025-11-23 19:33
Cytuję Abc:
Jakby jabłka miały przyzwoitą cenę, to głupota by się ludzi nie trzymała.
Niestety ludzka natura jest taka , że człowiekowi jest ciągle mało i mało. Dotyczy to niestety większości osób.
Nielegalna produkcja papierosów jest bardzo opłacalna . Zainwestowany w produkcję milion - półtora dolarów zwraca się maksymalnie do dwóch miesięcy. Pokusa jest więc ogromną.
Cytować
0 #6 Irek 2025-11-23 17:48
To nie można kręcić już sobie papierosów prywatnie na własne potrzeby czy złapali ich na sprzedaży czy przy tum jak palili
Cytować
-1 #5 Janusz 2025-11-23 10:35
Dlaczego w ogóle istnieje akcyza? Dlaczego wszyscy dajemy się tym ....rwom okradać?
Cytować
+2 #4 Ggkf 2025-11-23 06:23
A to nie dawno przecież u znanego byłego ministra w rządzie Millera Romana J. znaleźli ogromne ilości papierosów w chłodni z kontrolowaną atmosferą . Koryto się skończyło to kombinują
Cytować
-2 #3 Grzegorz 2025-11-23 03:45
Potraktował rolnik skarb państwa tak jak on traktuje jego.
Cytować
+3 #2 Bartek 2025-11-21 18:54
Rzeczywiście złapali, czy wymyślony artykuł na poczet, że niby coś potrafią?
Cytować
+6 #1 Abc 2025-11-20 18:11
Jakby jabłka miały przyzwoitą cenę, to głupota by się ludzi nie trzymała.
Cytować

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły