Wójt Gminy Błędów ponownie zaprasza rodziny z całej Polski do błędowskich sadów na zbiór jabłek. Zerwane owoce będzie można zabrać ze sobą do domu. Inicjatywa ma pokazać konsumentom, jak wygląda praca sadowników i co najważniejsze, jak piękne i zdrowe jabłka mamy w naszych sadach.

Wójt Gminy Błędów, Pan Marek Mikołajewski, juz po raz drugi zaprasza w imieniu błędowskich sadowników na zbiory jabłek. Od 8 września chętni z całej Polski mogą przyjechać, by wspólnie z sadownikami zbierać jabłka. Te własnoręcznie zerwane będzie można zabrać do swojego domu.

To już druga tego typu inicjatywa w gminie Błędów. Poprzednio sadownicy zapraszali na zbiór wiśni. Wówczas próbowano w ten sposób ocalić od zmarnowania owoce, które musiałyby zostać na drzewach z powodu niskich cen.

Tym razem sadownicy chcieli stworzyć możliwość, aby konsumenci na własne oczy zobaczyli, jak zdrowe, bezpieczne, smaczne i atrakcyjne są polskie jabłka. Jak mówi Wójt, celem inicjatywy jest także nawiązanie kontaktu między producentem owoców, a konsumentem. Jest to doskonały początek, aby zdobyć wzajemne zrozumienie i zaufanie.  Sadownicy chcą pokazać konsumentom, jak wygląda ich praca,  jak przebiega, z jakimi wyzwaniami się wiąże.

Rodziny chętne, aby wziąć udział w akcji Pan Mikołajewski prosi o kontakt pod numerem: 48 668 00 10

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia