– Owoc Sandomierski został wydzierżawiony – poinformował Agrobiznes.  Syndyk podpisał umowę z firmą AB PPH z Mazowsza. Głównym celem firmy jest zwiększenie możliwości produkcyjnych, by realizować kontrakt na dostawy soku do Chin. 

Jak wyjaśnił Agrobiznes, w zakładzie w Bilczy (powiat sandomierski, gmina Obrazów) mają być produkowane między innymi soki. Przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe AB PPH, które wydzierżawiło Owoc, powstało w 2003 roku i jest zarejestrowane w województwie mazowieckim. Prezesem jest Wojciech Borzęcki, który zarządza także inną spółką – Sad Sandomierski.

Dla Agrobiznesu wypowiada się mecenas Grzegorz Rogóż, który reprezentuje rolników pokrzywdzonych w wyniku bankructwa Owocu Sandomierskiego.  Jego zdaniem dzierżawa zakładu to bardzo dobra wiadomość. – Jest to spółka, która w tej akurat branży porusza się doskonale, ma spore możliwości zbytu soków tłoczonych na rynki zagraniczne i już to wskazuje, że być może tym razem dzierżawca rzeczywiście pociągnie i będzie kontynuował tę działalność pierwotną grupy Owoc Sandomierski. A jednocześnie stanowi to taką rękojmie na to, że jednak ta współpraca z sadownikami zostanie przywrócona – mówi.

Firma na prawo pierwokupu zakładu. O jego ewentualnej sprzedaży w najbliższym czasie zdecyduje rada wierzycieli.

Źródło: Agrobiznes TVP

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia