Wiosna coraz bliżej i złodzieje coraz bardziej zuchwali. W Gośniewicach wyprowadzili ciągnik z gospodarstwa wyposażonego w monitoring. Łupem padł Ursus C330.

Do zdarzenia doszło nocą (około godziny pierwszej) z 17 na 18 lutego w gospodarstwie sadowniczym w Gośniewicach (powiat grójecki). Złodzieje dokonali przestępstwa w obecności kamer. Zdaniem poszkodowanego doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że monitoring rejestruje przebieg zdarzenia – zwracali uwagę, aby kamery nie uchwyciły zbyt wiele.

Grupa złodziei liczyła 5 osób. Aby uniknąć hałasu, wypchnęli Ursusa z podwórka. Uważali przy tym, aby ich twarze nie zostały nagrane, dlatego maszynę pchali bokiem. Jak wskazują ślady, ciągnik wyprowadzany był przez sad. Poszkodowany sadownik ocenia, że odległość do utwardzonej drogi, skąd maszyna mogła być zabrana, wynosi około 2 kilometrów.

Z gospodarstwa nie zniknęło nic więcej. Sadownik relacjonuje, że zachowanie złodziei wskazuje na przemyślany przebieg akcji – jedynym celem Ursus C330, a usytuowanie kamer doskonale znane.   

Znaki szczególne ciągnika:

Tylne lewe koło ma uszkodzony bieżnik – wzdłuż jest widoczne przecięcie na tzw „choince", dolne mocowanie kabiny jest lekko wgniecione do góry, maska przednia (zmieniana na wykonaną z włókna szklanego) na przedzie w okolicach tzw „grilla" ma małe mikropęknięcia –żyłki, przednie koła były ze wzdłużnym bieżnikiem(na zdjęciach które są wykonane ok. 2 lat temu są stare opony), siedzenie 2 segmentowe na siedzisku ma przecięcia – widać przez nie gąbkę profilującą siedzenie

W kabinie na górze polewej stronie było montowane światło i zegarek z termometrem – nawet jeżeli jest to wymontowane – musiały pozostać otwory po wkrętach.

W razie posiadania jakichkolwiek informacji poszkodowany prosi o kontakt pod numerem: 515 261 372 Krzysztof, a także na adres mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia