Na rynku hurtowym w Broniszach pojawiła się Alwa. W tym momencie dobrej jakości jabłko można sprzedać w cenie około 30 zł za skrzynkę. Na popyt również nie można narzekać.

Mimo że smaku Alwa nabierze dopiero zimą, już teraz jest w ofercie na Broniszach. Jak na razie, zejście jest bardzo dobre, jednak, jak pokazuje doświadczenie, bardzo możliwe, że wkrótce sytuacja może się zmienić. Niesmaczne jabłka szybko zniechęcają kupców do ponownych zakupów, co szczególnie widać, gdy na rynku pojawi się większa ilość producentów usiłujących sprzedać daną odmianę.

Warto jednak nadmienić, że ten sezon nie był łaskawy dla Alwy. Przymrozki zaowocowały ordzewieniami. Natomiast susza, a także późniejsze obfite deszcze, które spadły o okresie intensywnego wzrostu owoców, sprawiły, że wiele owoców trzeba było odrzucić ze względu na spękania. Ogólny plon ograniczony już przez przymrozki, będzie jeszcze mniejszy.

Zdaniem sadowników  rokowania co do tegorocznego zbytu na tę odmianę są bardzo dobre. Nawet w latach z dużą produkcją cieszyła się zainteresowaniem, a także nieco wyższymi niż w przypadku innych odmian, cenami. Pozostaje pytanie czy to smak nie zniechęci chwilowo do dalszych zakupów.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin