Dominik Woźniak został prezesem WAPA

Dnia 31 marca podczas walnego zgromadzenia członków WAPA, które ze względu na pandemię odbyło się zdalnie, Dominik Woźniak występujący z ramienia Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, został prezesem międzynarodowego stowarzyszenia WAPA (World Apple and Pear Association). Stanowisko wiceprezesa obejmie Jeff Correa z USA.

– Jestem zaszczycony, mogąc przejąć prezydencję w WAPA w imieniu mojego kraju, który jest jednym z wiodących producentów jabłek na świecie. Nie mogę doczekać się współpracy z Jeffem w dążeniu do większego spożycia jabłek i gruszek przez konsumentów. W obecnym czasie obserwujemy duże zainteresowanie owocami. Jako WAPA musimy wykorzystać tę szansę i lepiej informować konsumentów o licznych korzyściach zdrowotnych i środowiskowych płynących ze spożywania jabłek i gruszek. – powiedział Dominik Woźniak.

Do WAPA należą kraje produkujące jabłka i gruszki na całym świecie. Stowarzyszenie zapewnia forum do dyskusji i gromadzi członków, aby zapewnić przepływ informacji o zbiorach, co pozwala podjąć właściwe strategie handlowe.

Wszystkie podejmowane prace mają na celu poprawę działalności gospodarczej krajów produkujących jabłka i gruszki, aby zwiększyć popyt, przy jednoczesnym zapewnieniu sprawiedliwego wynagrodzenia dla producentów.

Żeby osiągnąć wspólne cele i umożliwić członkom reagowanie na zmieniające się trendy rynkowe, WAPA organizuje regularne spotkania i prowadzi szereg różnorodnych projektów, analiz rynkowych i inicjatyw.

WAPA ma wybierany Zarząd i posiada stały sekretariat z siedzibą w Brukseli. Przez ostatnią kadencję funkcję prezesa WAPA sprawował Nicholas Dicey (prezes firmy Hortgro, delegowany z Południowej Afryki), zaś Dominik Woźniak był wiceprezesem.

 

Powiązane artykuły

X