Wartość eksportu jabłek i gruszek z Nowej Zelandii osiągnęła nowy rekord w kampanii 2019/20. Do 2030 roku eksport jabłek i gruszek w Nowej Zelandii osiągnie 1,33 miliarda dolarów, mówi Alan Pollard, szef New Zealand Apples & Pears (NZAPI).

W ubiegłym roku krajowi eksporterzy ustanowili nowy rekord podaży jabłek i gruszek - ponad 577 milionów dolarów, a w ciągu ostatnich ośmiu lat wartość eksportu wzrosła o 58%. Szacuje się, że do 2022 roku liczba ta wzrośnie do 660 milionów dolarów, a w ciągu następnej dekady dostawcy będą mogli podwoić ją do 1,33 miliarda dolarów.

Wśród bezpośrednich wyzwań dla rozwoju dostaw, A. Pollard zwraca uwagę na kwestię odbudowy rynków po pandemii COVID-19. Jednak pomimo trudności, nowozelandzcy eksporterzy będą w stanie osiągnąć ten cel, aktywnie działając na rzecz rozwoju sprzedaży zarówno w kraju, jak i na rynkach zagranicznych – dodał szef NZAPI.

Produkcja jabłek i gruszek w Nowej Zelandii w ubiegłym roku wyniosła 566 tys. ton, z czego 395 tys. ton wyeksportowano. Nowa Zelandia zajęła 10. miejsce na świecie pod względem eksportu jabłek i gruszek w 2019 r.

Źródło: Fruitnet

Najnowsze komentarze

Choroby i szkodniki

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection