Jabłka z przerywki już po 75 groszy – aktualizacja

 

Zgodnie z przewidywaniami cena przemysłu ciągle rośnie. W ciągu ostatniego tygodnia cena podniosła się o średnio o 10 groszy. W tym momencie skupy oferują już 75 groszy za kilogram zwykłego przemysłu. Większość skupów zrezygnowała także z podziału na jabłka z przerywki oraz przemysł z ubiegłego sezonu, ponieważ jak wyjaśnia nam Pan Daniel Macierzyński, właściciel skupu z Gośniewic, starych jabłek praktycznie już nie ma. Za suchy przemysł skupy płacą także około 75 groszy (w ubiegłym tygodniu było około 70).

– Cena stale rośnie, ale dostaw wciąż jest mało. Niektórzy producenci zwlekają czekając na lepszą cenę, a wielu jabłek po prostu nie ma – mówi Pan Macierzyński. 

Ceny za jabłka letnie także są na dobrym poziomie. Na Broniszach Pirosa sprzedamy w zależności od rozmiaru w cenie od 1,65 do 2,75 zł.kg. Podobnie wyglądają stawki za Early Genevę – od 1,75 do 2,75 zł/kg.  Antonówka jest droższa i kosztuje od 2,30 do 2,30 zł/kg. Paulared od 2,00 do 3,00 zł/kg.

Na Zjazdowej w Łodzi Early Genevę sprzedamy w cenie od 1,00 za drobne do 2,70 zł/kg za jabłka w większym rozmiarze. Paulared – od 1,30 do 2,70. Najlepszą cenę uzyskamy za Pirosa – od 2,10 do 3,00 zł/kg.  

 

Powiązane artykuły

Sprzedaż zagraniczna jabłek przebiega w wolnym tempie

A miało być tak pięknie...