O tym, jak duży jest w tym sezonie deficyt odmiany Boskoop świadczy cena – w minioną niedzielę (14.01.18) na rynku hurtowym Bronisze podawano jabłka tej odmiany w cenie 80 – 90 zł za skrzynkę, co daje 5,33 – 6,00 zł/kg.

Bardzo wysokie ceny osiąga również Cortland – nawet 50 zł za skrzynkę, co daje 3,33 zł/kg. Dobrą stawkę można uzyskać również za Lobo – do 45 zł za grube i wykolorowane owoce, towar o gorszych parametrach – 30 zł.

Cena pozostałych odmian też jest na dobrym poziomie. Alwę, Ligola, Szampiona w najlepszej jakości oferuje się za około 30 35 zł. Podobnie Red Jonaprince i Gala Must. Drobne jabłka natomiast od 20 do 25 zł.  Można zauważyć, że bardzo dużo pojawia się teraz Szampiona i jak wynika z rozmów z producentami, zainteresowanie na tą chwilę jest niewielkie. Rzuca się w oczy duża ilość Ligola i Red Jonaprinca z otłuszczoną skórką. Również jakość Gali nie jest najlepsza. 

Kupców jest niewielu, ale producenci utrzymują ceny na wysokim poziomie. Jak poinformował nas dziś (15.01) jeden z sadowników, wiele pełnych samochodów wyjechało z rynku – jabłek nie było komu sprzedać.