Ceny jabłek deserowych nadal są na bardzo niskim poziomie, ale i tak bardziej martwi brak popytu. Nie dość, że ceny nie zadowalają, to i sprzedać nie jest łatwo. Obecnie można mówić o zainteresowaniu paskowanymi sportami Gali. W tym przypadku pośrednicy proponują od 1,20 do 1,40 za jabłka +70 mm, owoce 65-70 – ok. 0,90 zł/kg.

Większe zainteresowanie od dwóch tygodni budzi Golden Delicious, lecz pośrednicy poszukują najchętniej jabłek w rozmiarze +70 mm (za około 0,70 zł/kg). Sprzedać  można również Galę Must, ale poszukiwany jest także rozmiar +70 mm (0,50-0,65 zł/kg).

Inne odmiany, takie jak Szampion, Idared, Jonagoldy, Gloster sprzedać jest bardzo trudno. Pośrednicy oferują ok. 0,35 – 0,45 zł/kg za jabłka na sortowanie. Bardzo często przyjmują towar tylko od stałych dostawców, partiami. Czas oczekiwania na wyniki sortowania jest bardzo długi.

Pojawiają się również oferty kupna jabłek odmiany Ligol w cenie 0,25 zł/kg, jak również Idareda w podobnych cenach. W ostatnim tygodniu więcej jest zapytań o Cortlanda, choć cena 0,45 zł/kg raczej nie kusi producentów tej odmiany do szybkiej sprzedaży.

Zapytania na Red Jonaprinca pojawiają się rzadko, cena 0,50 zł/kg także nie jest zachęcająca, w dodatku potencjalni nabywcy limitują górną granicę rozmiaru owoców na poziomie 80-85 mm, co dla tej odmiany jest dość ostrym kryterium.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia